Hungalabunga

Kontroluje někdo doktory, kteří předepisují léky jak na běžícím páse?

Např: Měl jsem problémy se spánkem, a už mi předepisoval antipsychotikum aktiprol 50mg, mírně jsem měl zvýšený krevní tlak, a už prášky na tlak, dopadl jsem jako důchodce který celý den sedí v křesle a kouká na televizi i když ho to nebaví, tak proto se ptám. . . Je nějaký dozor nad doktori který předepisují léky který nejsou ani potřeba? Na tlak m fyzickou aktivitu a na spánek melatonin a jsem ok a ne duchodce.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak nevinné to zcela určitě nebylo. Aktiprol se indikuje na akutní i chronickou schizofrenii. Se spánkem to moc společného nemá. Jak to tak čtu , možná, že se doktor trefil. Nech důchodce na pokoji a starej se o sebe. Vypadá to, že máš víc problémů, než mnozí důchodci.

Nakonec nikdo tě nenutí aby jsi si léky nechal předepsat.

Další odpovědi
zjentek

Nekontroluje. Naopak, naše školská, alopatická medicína je na přímém podávání léčiv založena a dá se říci, že farmaka zde zajišťují její existence vůbec. Tato medicína je IMHO životu nebezpečná. Většina lidí na světě neumírá na nemoc, ale na její léčbu…

http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/alopatie

ivzez

Podle mne minimálně zdravotní pohjišťovny, které léky
hradí, kontrolují, jestli lékaři něco nepředepisují zbytečně.

Aktiprol žádný lékař nepředepíše bezdůvodně.

Totéž podle mne platí i pro antihypertenziva. Vysoký krevní tlak má řadu negativních dopadů na vnitřní orgány i na celkový organismus, může vést
k selhání některých orgánů, případně k předčasnému (zbytečnému) úmrtí.
___

Ale dejme tomu, že jsou Vaši lékaři přehnaně opatrní a radši něco
předepíšou „zbytečně“, než by něco zanedbali. Máte-li pochybnosti
o medikaci, můžete si nechat svou zdravotní pojišťovnou navrhnout
dalšího lékaře ke konzultaci, kterou hradí pojišťovna.
___

Podle mých zkušeností lékaři léky předepisují, aby lidem pomohli.
Nikoliv jen tak, zbytečně.