Avatar uživatele
Hungalabunga

Kontroluje někdo doktory, kteří předepisují léky jak na běžícím páse?

Např: Měl jsem problémy se spánkem, a už mi předepisoval antipsychotikum aktiprol 50mg, mírně jsem měl zvýšený krevní tlak, a už prášky na tlak, dopadl jsem jako důchodce který celý den sedí v křesle a kouká na televizi i když ho to nebaví, tak proto se ptám. . . Je nějaký dozor nad doktori který předepisují léky který nejsou ani potřeba? Na tlak m fyzickou aktivitu a na spánek melatonin a jsem ok a ne duchodce.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, zjentek před 1847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tak nevinné to zcela určitě nebylo. Aktiprol se indikuje na akutní i chronickou schizofrenii. Se spánkem to moc společného nemá. Jak to tak čtu , možná, že se doktor trefil. Nech důchodce na pokoji a starej se o sebe. Vypadá to, že máš víc problémů, než mnozí důchodci.

Nakonec nikdo tě nenutí aby jsi si léky nechal předepsat.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Nekontroluje. Naopak, naše školská, alopatická medicína je na přímém podávání léčiv založena a dá se říci, že farmaka zde zajišťují její existence vůbec. Tato medicína je IMHO životu nebezpečná. Většina lidí na světě neumírá na nemoc, ale na její léčbu…

http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/alopatie

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Podle mne minimálně zdravotní pohjišťovny, které léky
hradí, kontrolují, jestli lékaři něco nepředepisují zbytečně.

Aktiprol žádný lékař nepředepíše bezdůvodně.

Totéž podle mne platí i pro antihypertenziva. Vysoký krevní tlak má řadu negativních dopadů na vnitřní orgány i na celkový organismus, může vést
k selhání některých orgánů, případně k předčasnému (zbytečnému) úmrtí.
___

Ale dejme tomu, že jsou Vaši lékaři přehnaně opatrní a radši něco
předepíšou „zbytečně“, než by něco zanedbali. Máte-li pochybnosti
o medikaci, můžete si nechat svou zdravotní pojišťovnou navrhnout
dalšího lékaře ke konzultaci, kterou hradí pojišťovna.
___

Podle mých zkušeností lékaři léky předepisují, aby lidem pomohli.
Nikoliv jen tak, zbytečně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek