daran

kontaktní čočky

Chtěl bych si udělat čočky kvůli sportování(1× týdně).Můžu jít normálně k optikovi nebo je na to třeba lékař?A kdybych šel k optikovi potřebuji k tomu rodiče když je mi 17?

Odpovědi
anonym

Nemusíš k lékaři a k optikovi můžeš i bez rodičů.
Ale – návštěvu lékaře vřele doporučuju (koneckonců tě ´nekousne´) – třeba i jen pro jistotu, že nemáš nějakou vadu, která by čočky vylučovala.

cochee

Já nevím, jak je to dneska, ale když jsem nosíval čočky já, tak se neprodávaly v kdejaké prašivé optice, ale byly na to „speciálky“ a vždy tam byl oftalmolog (tj. týpek s titulem MUDr.). Tak doufám, že je tomu tak dodnes.

tomsab

K doktorovi zajít nemusíš, já když si je zařizoval, tak jsem šel do optiky a tam ti vyšetření zraku udělají samy a potom tě taky naučí si čočky nasazovat :)