annas

Komu vděčíme za to,že je pro člověka lepší zápach chloru než polykání různých bakterií,které neupravená voda obsahuje?

Vadí vám pití chlorované vody? Čím zaháníte žízeň?

Nejlepší odpověď
BEAES

Ano, mně pití vody s chlórem vadí, asi jsem si už odvykla, protože už několik let takovou vodu nepiji, a když mi ji dají ke kávě na zapití, tak ji do sebe prostě nedostanu. Doma máme filtr, který z kohoutkové vody odstraní chlór i vodní kámen a jiné bakterie, voda je pouze mírně mineralizovaná. Doporučuji.

Další odpovědi
vagra

Je dobré si připomenout jméno amerického inženýra a učitele Abela Wolmana. Byl totiž prvním člověkem, který prosadil chlorování vody a vymyslel metodu, jak na to.
Voda vylepšená chlórem vám nemusí chutnat, můžete naříkat, že páchne. Ale není lepší zápach chlóru než polykání vražedných bakterií?
Pro mě je.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/207562235­300019/

dědapetr

Vodovodní voda mě nevadí a tady něco o chloru Ke zdravotnímu zabezpečení pitné vody v distribuční síti od dodavatelů je stanovena minimální hodnota volného chloru 0,05 mg/l. Horní mezní hodnota činí 0,3 mg/l. Při nedodržení minimální hodnoty není voda zabezpečena pro případ mikrobiální kontaminace. Překročení mezní hodnoty volného chloru až do koncentrace 3,0 mg/l nepředstavuje zdravotní riziko, je však nepříznivě ovlivněna jakost vody z hlediska pachu a chuti.
Chlor je těkavá látka, která rychle na vzduchu vyprchá. Množství a četnost výskytu v rozvodech znamená že majitel rozvodné soustavy dezinfikuje systém převážně po poruchách.
Stále častější jsou případy nepříznivých reakcí na chlor hlavně u dětí a žen s citlivou pokožkou.

Mezní hodnota je limit, kterým stát toleruje škodliviny obsažené v pitné vodě. Nesmějí ohrozit zdraví obyvatelstva. Odkud ale stát ví, že hodnoty v této míře snášíte zrovna vy? Protože vypitá voda nečiní ani dvě procenta vámi spotřebované vody, zamyslete se nad tím, zda byste neměli používat co nejkvalitnější vodu s vyváženým poměrem minerálních látek.
Kvalita vodovodní vody je regionálně velice rozdílná. Překračuje-li někde stanovené limitní hodnoty, je dané oblasti udělena výjimka a voda je rázem opět „pitná“. A studny? Více než 70% studní je nevyhovujících!

Zdroj: http://www.ana­lyzavody.cz/ra­dy/