Nassin

Komu vděčili naši předkové za to, že se mohli po 6 letech utrpení a strádání v květnu 1945 svobodně nadýchnout?

=====
Já se ptal na květen 1945! Co bylo v pozdější době mám, jak říkakával Juro Jánošík, na háku.

Nejlepší odpověď
Autista

,,Vděčili,, Sovětům, ale že by to byl nějak dlouhej svobodnej nádech se říct nedá.

Další odpovědi
Mr. Marek

Spojencům, Sovětům a především sobě.

Speed77

Pomoc na úkor (pozdější) okupace, vlastní samostanosti a nastolené totalitě (svoboda, jak sviňa). Vděčili za to Sovětskému svazu, proto jsme pak byli taky totalitou a to ještě pod přímým dozorem SSSR.
Ale polepšení to určitě bylo, komunismus za nacismus. Ten alespoň nebyl vyloženě genocidní. ;)

elkon

My Američanům a obětavým lidem, kteří tomu pomohli už před jejich příjezdem.

da ny

Já Sovětským vojákům, kteří na jihu Čech osvobodili maminku, její rodiče a sourozence. Američanům, kteří vítězoslavně přijeli pomáhat i škodit do Plzně, kde žil taťka s rodiči a svými sourozenci. ;)))

zjentek

Nikomu. A Bůh ví, jak KRÁSNĚ by se jim dejchalo, KDYBY ta válka skončila podle plánu, jak měla.

Autista, Sověti se vrátili na pozvání Čecha, potlačit odpor vládě. Na pozvání Čecha, který chtěl JEN POŘÁDEK A POSLUŠNOST, nic víc. Copak dnes snad někdo odporuje vládě? Přestože konkrétní lidé ve vládě jsou po celý to tři čtvrtě století času POŘÁD STEJNÍ, tak NE. Nikdo v jádru neodporuje. Naopak, každý řadový občan si „JE“ (mimochodem „ONI“ jsou dodnes POŘÁD STEJNÍ, ale to už jsem psal) chodí volit a aby toho nebylo málo, tak v tom ještě podněcuje i tu část prostého lidu, která na „NĚ“ zvysoka se.re a nechce víc, než žít (já se fakt nerad opakuji… Však ostatní DŘÍVE ČI POZDĚJI /i kdyby vám to trvalo 500let/ přijde KAŽDÝ na to, KDO je to pověstné peklo a ODKUD VŽDY vzejde. A úplně vidím, jak se doma všichni ti SATANI s mastnou držkou od bůčku ze mě třepou vzteky! Ale Boží mlýny melou, takže VŠICHNI jednou procitnou. To bude éra zdravého lidstva – zdravého světa.)

led

Tým našim predkom ktorí sa o to slobodné nadýchanie zaslúžili.

Nebudem tu písať „kecy“ o hrdinoch odboja, hrdinoch víťazných armád, hrdinoch politikov, ale o všetkých aj tých pre nás neznámych, ako napríklad pre médiá neznámy radista, ktorý ako hluchonemý pastier s kravičkou prešiel cez frontu a následne stál skrytý v latríne nad kopou výkalov so zbraňou v ruke kým Nemci odídu a potom ďalej plnil svoju bojovú úlohu. Mohla by som takto opisovať množstvo bezmenných, skromných rôznych národností, vzdelaní a spoločenských postavení, ale zjavne toto nechcete a chcete vychváliť niekoho známeho. Tak to nie, genosse.
toľko miesta tu nie je, aby sme mohli menovať všetkých „komu vděčili naši předkové za to, že se mohli po 6 letech utrpení a strádání v květnu 1945 svobodně nadýchnout“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.