edusko

komu prosím patří tel.číslo 90040500 přišel také hezký účet na 9220 Kč .Děkuji

Mé manželce přišel účet od operátora na 9220Kč za DMS .Během jednoho dne bylo odesláno každých asi 3 min,DMS za 500Kč 10 ks.a ostatní dny další.Stalo se to prosím ještě někomu ?Spojme se na podání příp.trestního stíhání .

Nejlepší odpověď
odik

Buď si Vaše manželka stáhnula do chytrého telefonu nějakou podvodnou aplikaci nebo potvrdila podvodnou SMS (nejčastěji pod záminkou nějaké výhry apod.)

U operátora může žádat o nějakou reklamaci, ale s největší pravděpodobností nepochodíte – peníze nejdou jemu, ale třetí osobě.

Žalobou toho také moc nezmůžete – Vaše manželka to dobrovolně potvrdila.

Osobně neplatím NIC pomocí SMS zpráv (dárcovské SMS, lístek v MHD, televizní soutěže, …) takže na svých číslech nechávám zablokovat veškerá Premium čísla – to je bohužel asi jediný způsob, jak se těmto podvodům bránit.

Další odpovědi
mosoj

Šmejdi kam se podíváš. O nastavení nepřekročitelného limitu jsem se pokoušel ihned když jsem si zavedl paušál. Nejde. Pro operátora je to prý nepřekonatelný problém. Raději tě nechá utratit 10 000 Kč.
Tak jsem si alespoň zavedl hlášku na SMS při překročení povolené útraty .

suaeda

Na internetu se objevilo již několik reakcí na toto číslo. Co k tomu dodat – je to svinstvo. Pokud nezačne dobře fungovat ČTÚ (to číslo někdo musel povolit a má jej ve své databázi) a nebudou proti tomu bojovat sami operátoři tak nás časem pár přejde na dobíjecí kartu a tarify můžou jít do háje. Podobné je to se současnými mobily u kterých nejde bloknout datové (internetové) připojení. Znám již hodně lidí, kteří při přemáčknutí na displeji zaplatili.
Na netu jsem četl, že údajně SMS na čísla nejdou zablokovat ani u operátorů. Zajímal by mne názor někoho kdo u nich pracuje.
Lze nastavit u tarifu finanční částku, když se překročí stanovený limit v Kč aby se skutečně zablokovalo volání a posílání SMS či DMS?.

anonym

Moje zkušenost potvrzuje něco podobného. Měla jsem několik měsíců po sobně vysoké účty za telefon, takže jsem byla už hodně rozezlená. Můj operátor T-Mobile mi tvrdil, že jsem musela na čísla dle vyúčtování volat. No, na devítková čísla jsem opravdu nevolala. Potvrdilo se mi to v okamžiku, kdy jsem seděla v práci u stolu, mobil měla položený nahoře a ten najednou začal vytáčet nějaké číslo. Zvláštní bylo, že to udělal sám a že bylo „devítkové“. Volala jsem znovu na T-Mobile a tam mne nakonec přepojili na nějakého technika, který se velice divil, jak je něco takového možné, ale zablokoval mi volání na „speciální čísla“.
Dodnes nechápu, jak je možné, že telefon nevytáčel sám o své vůli jiná než předražená speciální čísla a že okamžitě po zablokovánmí s tím byl pokoj. Jiný mobil mi to neudělal, jenom předražená Nokie.
S tím trestním oznámením to nadějně nevidím. Musel by se prokázat úmysl ze strany poskytovatele služby. Nedokážu si představit, jak by se to mohlo podařit. Jediná cesta je mít opravdu zablokované veškeré služby, které běžně nepoužíváte, a jakoukoliv nabídku pečlivě zvážit, než na ni kývnete.

marci1

Jedná se o firmu DIMOCO Czech s.o.r. ČTÚ již na ni podal žalobu.
Doplňuji:
http://www.ctu­.cz/aktuality/tis­kove-zpravy.html?ac­tion=detail&Ar­ticleId=9723

Zdroj: http://www.pre­miumservices.cz/Pu­blic/Browse.as­px?a=9&n=27796

Jsemtady

No tak ty sms si musela nekde objednat. Proste z toho telefonu musela odejit nejaka prvni startovaci sms. Nrjhorsi co se muze stat ze si ty zpravy objedna na pravidelne posilani. Pak chodi dalsi a dalsi. At uz to jsou jen zpravy, darovani, seznamka, horoskopy, cokoliv. Zastavit by to melo jit odeslanim sms se slovem STOP na cislo odkud to chodi. U operatora jdou zablokovat jak veskere placene sms, nebo jen erotika a nechat treba jizdenky a darovaci, nebo jdou povolit jen darovaci. Muzete se s operatorem domluvit na splatkach, pocitejte ale s tim ze budete veden jako dluznik v nejakych registrech.