lucille

Komu patří tato lebka?

Dobrý den, chtěla bych vědět z jakého zvířete je tato lebka? Na délku má cca 11 cm, šířka přední části tlamy 2cm, nejširší koncová část 5 cm, od oka k oku 3 cm a na výšku cca 2,5 – 3 cm. Žádné zuby ani nic dalšího jsme nenašli. Je velmi křehká a šířka kosti je na většině míst tenší než 0,5mm Našli jsme ji u řeky mezi stromy. Myslíme si že je to z nějakého hada ale vůbec nevím. Na internetu jsme takovou nenašli. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsou vidět případné zuby a ani velikost neni s čím porovnat. Obtížně se bude určovat.V této velikosti by to mohla být užovka, zřejmě užovka hladká.

Další odpovědi
IIYAMAHA

Moc se stím nechlubte, jak někdo zjistí že vlastníte tuto lebku, tak jsou za to obrovské pokuty, navrhují předat myslivcům, nebo pořádně schovat, z lesa lebky živočichů a různé kostí si můžou odnášet pouze myslivci apd.
Ještě se podívám na netu, jestli něco podobného nenajdu

zjentek

Mně to přijde jako ta křupavkokost, která drží pokupě hrudník s krkem tam, jak je plexus solaris a sakra teď nevím, jak se jmenuje! ;)

Schwartzkopf

Edit: zeptal jsem se na Facebooku a závěr je, že se jedná o pánev většího ptáka s křížovou kostí. Tedy nikoli hlava, ale p**el! 🙂 Poučení: ne každá díra do kosti je oční jamka. >>Dobrý den, našla jste odpověď? Dnes jsem našel přesně stejnou lebku. Dokonce i rozměry celkem sedí, napadá mě že to misel být macek 🙂 Také marně pátrám po odpovědi, užovka hladká se mi nezdá, tohle má dlouhý nos. Pokud již máte odpověď, prosím napište. Jinak budu pátrat dál a pokud najdu, postnu to sem.

micro

Dobrý den, zjistily jste čí je to lebka? Já našel hodně podobnou a jediné co jsem našel na netu je foto Vaší lebky. Díky

Lamalam

IIYAMAHA > nesmysl! V zákoně nic takového není. Zákon 449/2001 Sb. v paragrafu 2, písmeno h, pouze hovoří o právu myslivců přivlastňovat si ulovenou nebo nalezenou uhynulou zvěř, její vývojová stadia a shozy paroží. O nalezených lebkách ani slovo.

Drap

Volně ležící kosti, lebky a podobně si může každý vzít . Tam kde to neni zakázáno mohu brát i nalezené shozy.

Klaproth

Pokud je to lebka hada, tak se nejedná o zvěř a myslivecké předpisy se na ní nevztahují. Vzít si jí tedy může každý. Nalezené shozy si můžeš vzít, pokud je najdeš mimo honitbu.