Avatar uživatele
Natee

Komu můžete absolutně důvěřovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? KdoSiOdJinud, poa.li, hanny 2, fablen, anonym před 4504 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Absolutně snad jenom smrti. Vše ostatní se dá nějak obejít,porušit,„om­luvit“,nebo zneužít.Nic moc téma na vánoce,ale.......

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
WeeBear

Nikomu.

I sobě jsem říkala, že začnu pravidelně cvičit a zradila jsem se! 😁 Bohužel, slabá vůle asi. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Sama sobe duveruji. Ale nemyslim v tom, ze si dam nejake predsevzeti, o kterem vim, ze ho stejne nesplnim.
Pro me by bylo nejhorsi zklamat sama sebe v lidskosti. Ale v tomhle si opravdu verim.
Pak duveruji svym dvema dospelym synum. Jeste nam rodicum , ani sami sobe navzajem nikdy v nicem nedali pricinu, aby jsme jim neduverovali.
Minuly tyden jsem napr. zplnomocnila jednoho ze synu na veskere pravni ukony v dobe me nepritomnosti. Do dubna mi povede firmu, ale muze mi ev. i prodat dum a auto. 🙂
Vybrat penize z uctu … 🙂
Neodjizdim ale poprve , a vzdycky jsem se vratila a v dome zadni cizi lide nebydleli.
🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Hlavně sama sobě a opravdu nejbližší rodině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Kalouskovi.Ten nám to spočítá a žádné pardon nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak píše Tom,smrti důvěřuji,vím,že mne tady nenechá,že si mne vezme sebou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Věřil jsem a 100% důvěřoval – už sem ale velký a vím, že se to dělat nemá :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Mít na bližní absolutní požadavky nedoporučuju. Nehledě k tomu, že druzí mohou mít odlišný žebříček hodnot, aniž bychom ho nutně, po pořádném zvážení, museli považovat za horší, může dojít k omylu nebo nedorozumění. Taková nedorozumění bývají bolestná a těžko se napravují, obzvláště tehdy, pokud od někoho něco očekáváme s naprostou samozřejmostí nebo v emočním vypětí, tj. když si své vlastní představy promítáme do druhých. Zrovna tak, jako my musíme vycházet s mnoha lidmi, i ten druhý nežije jenom pro nás, je pod vlivem či dokonce nátlakem okolí a musí vycházet s ostatními. Nezbývá než přidělovat svou důvěru jinému na základě zkušeností, které jsme s ním doposud udělali. Bohužel na to nebývá dostatek času a příležitostí a často ani chladná hlava. Pochybuji však, že po světě pobíhá někdo, s kým máme absolutní dobrou zkušenost. Už snesitelná zkušenost je vítězství a neradno ji přetěžovat přílišnou důvěřivostí a odevzdaností. Asi platí ono staré: Důvěřuj, ale prověřuj, Dopřej každému jeho pravdy, Nikdo není bezchybný…Jojo, to se to kecá, že by člověk nabyl dojmu, že už se nikdy nespálí a může si plně důvěřovat – ale nejspíš by to byl absolutní požadavek…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Myslím, že absolutně důvěřovat nejde nikomu a ničemu… Snad jen přítomnému akamžiku a v něm sobě – taky ale s jistou rwzervou, myslím…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek