Petr Kaňa

Komu fandili Britové v americké občanské válce?

Odpovědi
Gonfaloniér

Američanům. :'D
Ti se jim tak leda smáli. Američané neměli myslím jediný rok od svého vzniku díky „osvobození,“ ve kterém by s někým nebyli ve válce. A táhne se to až do dneška. Ne, že by válčili zcela každý rok hned za sebou (i když možná jo), ale jejich „obranná“ (armádní) politika o nich dost napovídá. Těch peněz, co jde ročně na armádu, vměšování se do cizích států, umísťování jaderných (a jiných) střel napříč světem. A navíc už jen v 21. století mají za sebou řadu válek nebo nějakých ozbrojených konfliktů – bitev, kterých se účástnili.
Zajímavé, že třeba Rusko vůbec necpe tolik peněz do zbrojení jako USA (i když by mohli, kdyby chtěli), ale přitom jejich amráda není vůči americké nijak pozadu. Ale ve výdajích na armádu s nimi vůbec nesoupeří.
Turecko se může zdát, že má agresivní politiku (což má) a USA na to taky upozorňují. Ale taky jim hlavně vadí, že nejsou sami, kdo má tu agresivně-vojenskou politiku a nejsou jediní, kdo se vměšuje do záležitosti ostatních „suverénních“ států. Protože USA se neustále vměšují politikcky, ekonomicky a v neposlední řadě i vojensky. (OK pro ekonomiku to není až tak strašné, když ji v dnešní době máme globální).

Pepa25

Oficiálně nikomu, elita spíš konfederaci (byly zde významné obchodní zájmy, hlavně dovoz bavlny).
Podrobné info viz anglická Wiki:

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/United_Kin­gdom_and_the_A­merican_Civil_War

Emefej

Konfederaci.