Led_

Koľkokrát treba povedať pravdu, aby z nej bola lož?

Prosím o prepáčenie pôvodného zadavateľa tejto veľmi zaujímavej otázky a ešte zaujímaveších odpovedí.
Doplňuji:
Môj názor:
Pravdu treba povedať tak, aby z nej nemohla byť lož! Na počte opakovaní pravdy nezáleží. Veď opakovanie je matkoa múdrosti.

Nejlepší odpověď
Damiana

Jak jsem psala předtím, než to někdo smáznul, původní otázku jsem nečetla, ale předpokládám, že zase nadzdvihla toho, kdo se tu ujal funkce administrátora – ale bohužel o té své „pozici“ ví jenom on.
Kdysi jsem si říkala, že nemá cenu se v tom mazání pořád šťourat, ale pak mě to začalo obtěžovat, protože nejsem zvyklá na to, aby mi někdo zakazoval se vyjádřit. Hlouposti se nemá ustupovat, za chvíli by se nebylo kam hnout:-)

Jestli má někdo pořád plnou pusu spravedlnosti a sám se k lidem chová jako k póvlu, který potřebuje vychovat a napravit – pak není něco v pořádku s ním. Nesnáším lidi, kteří se ohánějí morálkou a sami neví co to je. Napadají někoho jen za to, že vůbec otevřel pusu.
Zrovna dnes jsem přednášela studentům na VŠ na téma vedení dialogu. Divila jsem se kolik mladých lidí po dvacítce, na prestižní škole má zafixováno, že jiný názor se nemá akceptovat, ale musí se vyvracet. Výzvu k diskuzi bere stále hodně lidí jako vstup do bojové arény. A to je špatně. Častá je i forma přehlížení a bohorovného nadhledu – k vidění i zde – ve stylu: „No jistě, že by to tak mohlo být, ale rozhodně ne jak říkáš ty, protože ty jsi pro mě jenom blbec, tak sklapni.“ Nejvíce to souvisí se zkušenostmi, inteligencí a hlavně s osobními komplexy. Přeřvat každého a šéfovat všemu, všem a ve všem chce vždy jen totální trotl.

Ano Led_, souhlasím, že opakování je matka moudrosti, ale co když má hloupého syna?

Další odpovědi
Illines

Po delsi dobe jsem zavitala sem.Vidim,ze problemy s mazanim neustali,je to smutne a neustaly boj,jako s vetrnymi mlyny.Co pak s tim?Jedine se semknout a v zajmu uzivatelu ,admina uz probudit.Neni prece mozne,ze by se to u admina nezaregistrovalo-kdo to dela!?Pokud to neni sam admin?

annas

Pravda často zaniká ve stínu obratné lži. Někdy hned napoprvé poznáme, že jiný lže, ale dáme mu další šanci. Ale občas je to opravdu těžké, …Lež se stane pravdou jen tehdy, když jí člověk chce věřit …

Když lež vede k jakémukoliv prospěchu, užívá se příliš často a není potrestána, vznikají konflikty … . Lži, které ubližují jakýmkoliv způsobem, ať z nenávisti či ze snahy dokázat, že jsem lepší, jsou závažné, měly by být nějak potrestané. V reálu je to jiné než na netu … skrývání za anonymitu …

Určitě je smutné , že ne vždy vždy to se lží dopadne tak, jak by mělo … Opakuji, kdo chce lži věřit, uvěří, prokázanou pravdu nevidí … slyší jen to, co chce slyšet .. Casto se stává, že když někdo chce, aby jiného nenáviděli, rozšíří o něm pomluvy a pomocí lží docílí svého.

Člověk se stane loutkou, nechá sebou manipulovat a nevidí, že jeho chování je nemorální, ztrácí na sebou kontrolu … Co na to jeho svědomí? Platí, že žádná vina není zapomenuta, když o ní ví svědomí. … ?

Drap

Má cenu odpovídat? Před chvílí jsem odpovídal na dvě či tři tvé otázky a většinou než jsem dopsal, tak někdo otázku smazal. Pokud se otázka týká těchto stránek, tak neni potřeba vůbec opakovat. Někteří jedinci s pokřiveným myšlením mají pravdu svoji a nikdy se nemýlí. Argumenty neberou.Diskuzi nevedou, protože je jednoduší smazat a skrývat se za virtuální svět. V tomto případě neni odpověď.

zjentek

tolikrát a i potom, co daná pravda přestala platit. Říkal jsem to včera bolakovi,.. pak to zmizlo .).).)

motlajs

Lež je to tehdy, když autor přesně ví, že to tak není, že tvrzené se nemá tak, jak autor tvrdí.

Všechny ostatní „pravdy“ – názory – se asi musí opakovat cca 100 krát („efekt sté opice“) a pak to jako „pravdu“ společně naladěni (stejný druh) přijme.

No a pravda je stejně jen jedna. Lež je to málokdy, většinou je to „jen“ ná-ZOR.
Doplňuji:
Ty jo, jsem to ale..... nečtu, ale předjímám…

No „opakovat pravdu, aby z ní byla lež…“ – to nejde to není pod-STAT-né

briketka10

zas nevím co se tu dělo chjo ?!

Sůwa

Damiano, uložila jsem si tvou odpověď do archivu pro případ, že by to někdo smazal. Otázku Led_ mám uloženu tu předešlou, byla delší 🙂

Damiana

Sůwa: OK. Já to vždycky píšu na první dobrou a nestačím si ani to své ukládat, protože u toho dělám ještě spoustu věcí (ale nemaluju kuchyň, to zas ne:-)). Ale asi se to naučím… Spíš mě štve, že si kolikrát nestačím přečíst reakce nebo další názory. „Jde“ to tu hodně rychle. Je mi líto, že jsem tu „zavedla“ novinku – mazání celé diskuze. Ale bohužel, nevěděla jsem, že je to tu reinkarnované Rudé právo a nesmí se tu říkat pravda ani vlastní názor.

Sůwa

Pokud stíhám, stále narůstá moje sbírka ScrrenShots. Asi budu muset být ještě o něco pilnější 🙂

Led_

AD Drap, ale v tom prípade „odpovědi bez otázek“ a „otázky bez odpovědí“ strácajú význam. Veď oslavu krásneho dňa možno robiť radšej v prírode.

Led_

Zdôvodnenie opakovania otázky dám neskôr

anonym

led, aby hlavne nejake neskôr bolo ! :)

Led_

nemám vo zvyku sa vzdávať.
ustúpiť môžem, stratiť „dámu“ v šachu tiež, ale to nemusí znamenať prehru

Damiana

Led_: K tomu se přidávám.

Drap

V šachu ale platí pravidla. Tady jsou pravidla pro některé jiná

anonym

Drape.. ja jak slysim pravidla, tak vidim ocko, nebo doktora ! :) ted jsem se u vas uplne lekla .. :)
u clovece nezlob se jsou taky pravidal, ze se zacina na 6, a ja s detmi jsem to hrala celej zivot tak, ze zacal ten, kdo vyhral paku .. ! ja vyhravala do jejich veku – asi tak 10ti let .., pak uz jsem chtela hrat podle " opravdickejch " pravidel, a to uz zase nechteli oni .. :)
a jeste k tomu blbci pridali, ze se budeme vyhazovat i z domecku ! :(
.. jo, a jeste mi obcas pridali 2 figurky navic .. " abych mela alespon nejakou sanci " .., ale bylo mi stejne prdlajs platny .. :(
..a malej, asi v 5 letech, nez abych mu vyrazila z domecku figurku, tak ji radsi sezral !
a prezil .. ! ja mu pak pri pristi hre nabizela i kostku, ale tu uz nevim z jakych duvodu odmitl.. :(

  • iv-

Andělé

😁)))))))

Led_

Člověče nezlob se,
ty, jenž vyhozen jsi byl!

Krásna hra plná stratégie a taktiky používania našej najsilnejšej vlastnosti, vyhadzovanie,
príprava detí pre reálny život
K nej možno už len pridať ešte loptovú „vybíjenou“

anonym

..... vyhadzovanie,
príprava detí pre reálny život …
ted se zacinam led trochu bat .! aby me nakonec ty moji kluci nechteli nekdy vyhodit i v realu : z opravdoveho domecku !! :o
kdyz se nad tim tak zamyslim, tak uz se me uz jednou ptali, od kolika let muzou deti umistit sve rodice do domova duchodcu ! :o

Led_

to je v poriadku, kým najdú voľné miesto, budete mať aspoň 120 rokov a to sa potom uňo vás bude starať štát ako o najstaršiu žijúcu uživateľku odpovedí. a budete mať už aj tričko…

anonym

:)

annas

🙂