zbyndo

Koľko elektrického prudu spotrebuje letka, signalizujúca pohotovostný režim televízie?

Presnejšie, koľko el.energie spotrebuje to svetielko, signalizujúce, že telka je v pohotovostnom režime?Poprípade, koľko zhltne korún za 24 hodín?Má zmysel pre úsporu energie celkom vypínať spotrebič uplne,aby toto svetielko nesvietilo?

Nejlepší odpověď
Dochy

Kvůli signalizaci zapnuté televize letadla zpravidla nestartují. Ani jedno, natožpak celá letka.

Samotná LED mívá typicky tak 20mA, 1,7V tedy max cca 34mW (v zapojení nemusí být na plný proud) Jiná věc jsou ty obvody okolo – řídící obvody, napájení, obvody IR přijímače. Obvykle se u současných spotřebičů udává 1–2W, starší mohou mít spotřebu vyšší, čekal bych do 5W.

Ještě k té další části otázky, cena: Při cca 5kč/kWh a příkonu 2W je to 0,24kč na den, tj 88kč/rok

Další odpovědi
Kepler

Vypínat TV ani jinou elektroniku od sítě nemá smysl. Pohotovostní režim (nejen svítící LED) dnes obnáší jen řádově 2 W apod., u starších přístrojů to mohl být i desetinásobek. Nehledě na to, že si odpojením od sítě rozhodíš veškeré nastavení.

dubraro

Záleží na typu televize. Starší měly v pohotovostním režimu spotřebu kolem 5W, nové jen desetiny wattu.

aliendrone

Kepler>>> Mno, pamatuji hodně, ale můžeš mi napsat nějaký výrobek/přístroj, který měl ve „stand by“ režimu větší příkon, než 10W? (tedy max. 5 násobek dnešních běžných +/- 2W)

Palec ti dám, ale s výhradou, že bys neměl koukat na reklamu V. Koženého „Harvardské investiční fondy s jistotou desetinásobku“! ;) :D :D

Dochy

Po pravdě by mně také zajímalo jak na tom tehdy ty spotřebiče ve skutečnosti byly. Našel jsem TV z roku 85–86, uvádí tam max 4W:
https://tesla­kov.7x.cz/barev­ne-tv/tesla-color-429-4429a
Ono při běžné spotřebě TV kolem 100–150W by se i těch 20W dalo relativně tolerovat. Ale technologicky pro to víceméně nebyl důvod když i zdroje pro plnohodnotný 8b počítač byly řádově do 20W (PMD 85 třeba 35W, ale nevěřím že tolik mohlo skutečně žrát)