mzm

Kolik zvířat/rostlin s dvojslovným opakujícím se latinským názvem znáte nebo jste slyšeli/našli?

Něco jako
bubo bubo – výr velký
lutra lutra – vydra říční

?

Nejlepší odpověď
Kepler

Caracal caracal – karakal
Alces alces – los
Capreolus capreolus – srnec
Cricetus cricetus – křeček
Crocuta crocuta – hyena
Dama dama – daněk
Gulo gulo – rosomák
Meles meles – jezevec
Rattus rattus – krysa

…a pár dalšíchnajdeš zde: https://www.stu­duju.cz/serie-slovicek-206

Pak ještě
Beri beri – avitaminóza, Mana mana – písnička, Nene nene – důrazný zápor, kinnik kinnik – tabák indiánů a Znojmo znojmo – viděné dvojmo.

Další odpovědi
autacek

Většinou se jedná o hlavního představitele druhu, spočítat je nelze 🙂

Drap

Spousta. Téměř u každého druhu. Třeba Meles meles – jezevec lesní

Jan Kunčar

Buteo buteo – káně lesní
bufo bufo – ropucha obecná