autacek

Kolik vyhraných miliónů stačí na spokojený život?

Nejlepší odpověď
NoFear

To se může lišit člověk od člověka. Podle toho, co kdo chce (aby byl spokojený).
50 až 100 milionů pro průměrného člověka, aby nemusel v životě pracovat a mohl si žít spokojený život bez starostí. Ale to je jen těžko říct, protože musíme zohlednit věk, zdravotní stav, sitauci (rodina, dům nebo pronájem, jaký měl doteď majetek,…) a hlavně, co teda od života chce (protože to je hlavní a to určí kolik komu stačí, aby byl spokojený).

Ovšem vyhraných milionů… to je jiná. Výherci milionáří, ale i miliardáři o to skoro vždy beze zbytku příjdou a jsou pak na tom buď stejně nebo hůř, jak před výhrou. Protože s penězi neumí a utratit jde skutečně všechno. Kdybys dal někomu takovému klidně celý majetek Bezose, tak by ho během několika měsíců rozházel (možná do dvou let… někdo dřív nebo i později, jak kdo). Pointa je, že všechen majetek lze utratit a letí to mnohem víc než se zdá. Stačí si koupit pár hraček (hlavně taky s velkými náklady), dopřát si trochu luxusu.
Proto 100 (ale i 50) milionů By MOHLO stačit na spokojený život. To však nezaručuje, že ten spokojený život mít bude a že mu ten majetek dokonce života zůstane (nebo do konce roku).
Řekněme, že roční plat někoho je 250 000 Kč, je mu asi 30, zemře možná v 80-ti. Milion na každý rok (50), což je 4× tolik, než co za ten rok vydělá (a ještě víc, než jaký by pak dostával důchod). To by v pohodě pokrylo všechny náklady a ještě si mohl dopřát komfort, kdyby nerozhazoval. A to do konce života. ale klidně to může během chvíle utratit a to nebo ty peníze ještě mnohonásobně zhodnotit. To už je ale na těch lidech. A je fakt, že výherci o ně skoro vždy příjdou.
Člověku připadá miion Kč jako moc peněz (je to nic). Deset milionů už je o něco víc, ale pořád je to desetkrát nic. Za to si můžeš postavit větši dům a už nic nemáš. Nebo nakoupit auto a trochu vybavení do domu a už nic nemáš. Totéž se 100 miliony. Někdo si koupí další dům, pořídí vlastní tělocvičnu a takhle může utrácet neomezeně mnoha způsoby. I nějakou jednu věc koupíš za 100 milionů (tryskáč – jedny z nejlevnějších, dům/vilu – koupíš i dražší, mnohem dražší… nemluvě o tom, že hned pak už by neměl peníze na roční náklady, byl by v dluzích a pak by to prodal zalevno). V podstatě takový majetek může doslova utratit v jednom dni, během vteřiny.

Často se říká, že peníze kazí charakter. Není to pravda. Peníze ho odhalují a možná trochu umocňují (protože v penězích je moc a svoboda). Takže pokud někdo předtím neuměl s penězi, byl lakomý, rozhazovačný a celkově charakterově nepříjemný, tak s penězi se to jen trochu umocní. Bude utrácet mnohem víc (tolik, kolik má), bude na ostatní ještě víc nepříjemný, drzý, bude si dovolovat a to hlavní – teď to bude víc na očích, když má peníze a „když je někdo.“ Ale totéž platí v opačném případě, kdy má dobrý charakter.
Je zde spíš otázka, jak k penězům přišel (snadno-rychle X prací, vlastními zásluhami), co je to za člověka a jestli si ty peníze zaslouží.

Proto odpověď by mohla být 10, 50, 100 milionů nebo i miliarda (zcela různorodé). Záleží, co je to za člověka a co s těmi penězi udělá. Někomu by na spokojený život nestačil bilion (skutečně).
Mnoha lidem to přímo nedochází, ale utrácí vše, co mají (celou výplatu – ať je jakkoli veliká), aniž by museli. Žijí od výplaty k výplatě. Zvýší se jim výplata o několik tisíc? Stejně všechno utratí. Vyhrají miliony, utratí je (jen jim to MOŽNÁ bude trvat pár měsíců).

Další odpovědi
zbyndo

Možno stačí jeden,a namiesto pokojného života sa stane peklo. Tisíce prípadov, kedy ľudia prišli nečakane k veľkým peniazom, sa končí zle, rozpadom dovtedy fungujúcej rodiny, a iných problémov, nekončiacich moc šťastne

da ny

Ke spokojenému životu nepotřebuji miliony.
2 – 5 by se hodilo ;D

paul1

No pár by se jich hodilo. Ale člověk musí počítat s tím, že ztratí hodně „přátel“, kteří budou závidět, tedy vlastně to ani přátelé nejsou, ti praví by mi to přáli. No ale zase získá nové „přátele“, kteří najednou zjistí, že jsou ve finanční tísni a hned si chtějí půjčit. Tak nevím.

Hlada

Pro spokojený život stačí 300 tis./rok. Při výnosu z investice 10% jsou k tomu potřeba 3 milióny.

zjentek

Žádný. Spokojený život ti přináší vysněné prostředí – řekněme tomu sociální zázemí, které si okolo sebe díky peněz sám vytvoříš. Tedy alespoň dočasně, to ale závisí na charakteru každého soudruha. Jenže do soc, zázemí často spadají i osoby a ty ti tvé sny mohou pošlapat i ve tvém vlastním prostředí. Na to pozor. A říká se, že peníze některé udělají nešťastnými a právě s tímto co tady píši to úzce souvisí. Totiž pokud není v lebce žádný sen a objeví se miliony, neví se, co dál. Proto se miliony lehce ztratí, prostě zmizí, než si obsah lebky vůbec uprdne. A teprve TOHLE je IMHO ta fáze, kdy tě paníze dělají nešťastnými. (;

Jinak to mám podobně jako Da ny – šťastným mě udělá, když si pořídím přesně to, co potřebuji. (; Kolik k tomu potřebuji? No tak dobře no… těch 12 mega ve v črdeli pro jednotlivce fajn. A tato částka by měla být uzákoněna jako hranice bohatství, vyjadřující opak hranice chudoby. Stejně jako hranice chudoby by byla pohyblivá, částka by se přísně udržovala v místě a čase příslušná. (;

Zbyndo, co popisuješ ty jen dokazuje, jak se lidé přetvařují předtím, než dosáhnou na miliony korun a tím pádem na své sny. A většina z nich na ty miliony nedosáhne NIKDY V ŽIVOTĚ, tzn. přetvařují se až do smrti. ); Pro všechna pravidla,která jim nejsou po vůli, své „zatím“ nedosažené cíle a rozdílné názory ostatních okolo sebe, které s nimi naoko sdílejí, si ani neuvědomují, že nejde o život, nýbrž živoření. Život je to, co jim utíká, když si plánují dosažení miliónů českých korun.

Kelt

Pokud peníze vyhraješ, tedy si je získal bez námahy, tak se nedíváš na to, za co je vydáváš. Pokud můžeš, tak utrácíš. Nedokážeš se zbavit pocitu, že máš něco, na co nejsi zvyklý. Pokud denně chodíš pěšky do obchodu a do práce a pak začneš jezdit do obchodu a na obědy a večeře autem a místo v bytě budeš bydlet v hotelu, tak věz, že tento stav není na Věčné časy. Netvrdím sedět na penězích a nic si nedopřát. Takže to není o kvantitě, ale o kvalitě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.