dgfdgf

Kolik vojáků měla Hitlerova armáda?

Nejlepší odpověď
Kepler

Od vzniku v roce 1935 wehrmacht tvořilo dvanáct armádních sborů sestávajících z 38 divizí o síle 580 000 mužů. Následovala mobilizace záložníků v červenci a srpnu 1939.
Počet vojáků sloužících ve wehrmachtu za dobu jeho existence je odhadován na 15 až 20 milionů mužů. Kolem 5,3 milionů mužů padlo a 11 milionů mužů bylo zajato (část zemřela v zajetí).
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wehrmacht

Další odpovědi
Klaproth

Kdy?

plebs

Mám dojem, že Hitlerova armáda byla asi 1 milion, nejvěrnější zabijáci, Waffen SS přijímat smrt a také ji rozdávat, převážná většina žhavců a skopčáckých dobrovolníků. Další miliony povolány do zbraně.