Natalka2010

Kolik vody v průměru spotřebuje jeden člověk za den ???

Kolik litrů vlastně spotřebujeme ??? (jeden člověk za den ??) ..... mně se to nepovedlo vyhledat tak budu ráda když poradíte ;)

děkuji za odpovědi

Odpovědi
gecco

Spočítej si to…
😉

  • co vypiješ (+ přidej na vaření)
  • spláchnutí cca 10 litrů (3 l je ´malé´ spláchnutí, máš-li dvojčinné splachovadlo)
  • vana – objem snadno spočítáš aproximací na kvádr (to cca vyrovná objem těla)
  • sprcha – nejlíp zjistíš tak, že odečteš stav vodoměru před a po sprchování
  • další mytí – odměř si, za ja dlouho nateče litr a porovnej čas mytí
  • mytí nádobí (myčka udává, jinak si opět změř, za jak dlouho odteče litr)
  • voda, kterou spotřebuješ k úklidu (rozpočítej třeba týdenní úklid)
  • voda, kterou zaliješ kvítka

lexx

30–50 L podle toho či se sprchuješ ráno i večer, vypitá (minerálka, káva, čaj…) to je okrajová zanedbatelná položka, objem

anonym

tohle je otázka na vodovody. jsou tam jistě započteny i ztráty z úniků vody zastaralého systému vodovodů

anonym

To záleží podle toho,co a kolik toho piješ a jestli se budeš chtít mýt.

Rokio

Na pití dva litry. Jinak asi 150 litrů spotřebují průměrný člověk na všechno. Záleží to hlavně na tom, jestli se sprchuješ nebo koupeš a jak úsporné máš spotřebiče.

KarolínaNovo

Lidé s vodou hodně plýtvají, tak ta spotřeba je o dost větší, než jaká je skutečně jejich potřeba. My jsme dřív měli vanu a při koupání jsme spotřebovali víc vody, než teď, když máme sprchový kout. Pořídili jsme si ho z https://www.levna-koupelna.cz/35-sprchove-dvere a v mnoha ohledech je lepší než vana.