tony2412

Kolik stojí platba za nákup v e-shopu v zahraničí?

Mám na mysli konkrétně u Fio banky,nevyznám se v tom ceníku vůbec.Jde třeba o obchody Ebay,Wish,Amazon apod.Vyberu si zboží,cena třeba 51kč (je to udávané v kč) doprava asi 24kč celková cena teda 75kč zaplatím to kartou a banja si nic nestrhne? Třeba záleží zda je ten obchod v Evropě nebo v Americe?Poradíte někdo kdo máte s tím zkušenosti?A jaký obchod je dobrý?

Odpovědi
gecco

Obecně – platby jsou zdarma, banka si nestrhává nic…
Ale – u zahraničních shopů, i když ti cenu zobrazí v Kč, platíš (obvykle) v USD – a pokud platíš z Kč-účtu, banka kurz přepočte, takže celková cena se může lišit…
😉

Rohlik

Pokud budeš platit kartou, tak budeš platit to co vidíě v e-shopu. Je jedno jakou máš banku. Taktéž je jedno zda platíš online nebo přímo na místě skrz platební terminál.
Ovšem pozor na platby srkz PayPal, kde zapltíš více, díky poplatkům…