alda cvak

Jak je to s nákupem na eBay – poradíte?

Zdravím, potřeboval bych poradit o nákupu na ebay. Našel jsem si tam pár věci za rozumnou cenu (rozumnější než u nás), ale nevím jak to funguje. Něco jsem už našel a četl, ale moc nechápu. Rozumím tomu dobře, že pokud se vlezu do ceny 150 eur, tak nebudu platit daň a clo? Nebo se pletu a k ceně, např. 3390,– která je uvedena na ebay, doplatím ještě clo a daň?Můžete mi prosím poradit pokud máte někdo zkušenosti?Dí­ky moc.

Odpovědi
anonym

cena do 22 € – neplatíš ani DPH, ani clo
cena od 22 do 150 € – platíš DPH, clo ne
cena nad 150 € – platíš DPH a i clo

pokazdejinak

on je taky rozdíl, odkud to zboží přijde – pokud je z EU, neplatíš ani clo ani DPH, pokud mimo EU, tak platí limity, jak píše mowla

http://www.lu­pa.cz/clanky/na­kupy-v-zahranicnich-e-shopech-jak-je-to-s-clem-a-dph-a-kdy-poste-zaplatite-96-kc-navic/

doporučuji – než začneš na něco přihazovat, ověř si, jestli daný prodejce vůbec zasílá do ČR – a někdy i když nezasílá a je třeba z UK, tak se s ním dá dopředu domluvit, že udělá výjimku – ale fakt dopředu! ne že to koupíš a pak budeš škemrat, aby ti to poslal ;)

marci1

Podobné otázky a odpovědi : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=n%C3%A1kup%20na%20e-bay