Rootfelen

Platí se clo v Evropské unii? (Nákupy online).

Platí se clo nebo nějaký jiný poplatek, když je prodejce ze země EU a i předmět bude odeslán ze země EU? (Velká Británie). Díky.

Odpovědi
hippeace

Není EU právě kvůli tomu aby se cla neplatily akorát nevím jak je to s VB a Dánskem mají vyjímky v Euru tak snad nechtějí i clo, ale jinak clo v EU určitě není

pusinka50

Viz odpověď z chatu:

Obecně platí volný pohyb zboží (a osob, ale o ty tu teď nejde) v rámci EU. Tedy při zaslání zboží z UK do ČR neplatíš ani clo, ani DPH.
Ale: některé britské eShopy sídlí v různých zónách se zvláštním celním režimem a tam už může být problém a příchozí zásilky z těchto bezcelních zón mohou podléhat celnímu řízení. Např. ostrov Man patřil k těmto bezcelním zónám, ale myslím, že už nepatří.

Další specifikum UK je, že pošta k nám cestuje zpravidla letadlem a ne pro všechno zboží je povolena letecká přeprava. Mě šla jednou zásilka 3 měsíce, protože v ní byly laky na vlasy. Po určité době obchod zasílání tohoto zboží mimo UK zcela ukončil.