e1232851@trb

Kolik stojí oprat jednu pračku prádla?

Kolik stojí oprat jednu pračku prádla průměru?

když do toho započteme všechny nutné výlohy ( vodu, elektřinu, prací prášek opotřebení pračky …) 🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

Když vezmeme minimalistickou variantu: 50 praní ročně, cena pračky 6000, životnost 5 let, tak to máme jen na amortizaci 24 Kč na jedno praní. Prášek 5Kč, elektřina taktéž, vodu zanedbejme. Takže 34 Kč/praní. Může to být klidně i dvojnásobná suma podle toho jaký prášek používáš a jak drahá je pračka a jak dlouho vydrží. Kdo je spořivý a pracovitý, koupí si valchu a mýdlo s jelenem. Čest práci!

Další odpovědi
magorvkleci

amortizace pračky 6,– Kč
pořizovací cena 6000,–
počet vyprání 1000

voda 5,– Kč
vodné a stočné 0,10 / litr
spotřeba 50 l

elektrika na ohřev 2,– Kč
na 10 litrů o 30°C 0,4 kWh

elektrika na praní 1,50 Kč
doba 1,5 h průměrně asi 200 W = 0,3 kWh

prášek a aviváž odhadem 2,50 Kč

takže celkem 17 Kč

ivzez

Oprat prádlo? To umím jen (vy)prat…

Dodejte vstupní údaje, pak bude možné něco vypočíst.
Příkon pračky, spotřebu vody, délku pracího programmu,
cenu vody, pracího prostředku, …

____

A jo!
Úplně jsem zapomněla na amortizaci → to nebude malá položka…

nyjono

Pouze trochu opravím magorvkleci.
Prací přípravek + aviváž cca 8,– + 3,– Kč. Dle značky.