13Vitas

Jak utěsnit odtokovou hadici pračky v místě napojení na odpadovou rouru?

odtoková hadice pračky se pouze nasazuje do vnitřního průměru odpadové roury (obdobně jako spojení jednotlivých dílů u vysavače). problém je v tom, že odtoková hadice je tam trochu navolno a při odstřeďování dochází k úniku vody. Zároveň odpadová roura má na svém vnějším průměru závit, který ale nevím jak případně pro zajištění hadice využít. 3 cm od konce hadice je asi 2mm rantl, který na cca 2cm délky rozšiřuje průměr hadice, takže není možné na hadice navléknout závit, který bych poté našrouboval na závit odpadu, aby se vše pevně spojilo
Řešil jste někdo podobný problém?
díky

Nejlepší odpověď
cukrar

Složitě to zde můžu popisovat, ale když dojdete do prodejny instalačního materiálu, tak Vám prodavač(ka) nabídně několik možností, jak správně připevnit hadici do odpadu. Když (jemu) jí vyfotíte co máte doma, určitě jí (jemu) to ulehčíte..

Další odpovědi
vilikm

na tento začít se prodává koncovka s matici a na ní je Klasický konec na který se hadice navlekne a zajistí sponou

Jsemtady

Proste si na ten odtok koupis T kde ten jeden vyvod musis mit na prumer toho od pracky pokud nevis jakej muzes hadicku od pracky pripadne i kus odp. Roury vzit sebou…
Jinak se to driv utesnovalo skelnou vatou a dnes jsou na to snad ruzne hmoty, ale nejlepsi je stejne koupit primo T napojeni na odpad presne pro tu velikost vyvodu pracky. To uz ma gumicku atp a je klid.

isteron

Ja mám napojený odtok z práčky do sifónu pod umyvadlom. Ten sifon ma už patričný vývod, hadica sa tam ľahko namontuje do závitu, ktorý má bežné gumové tesnenie. 5 rokov v prevádzke, bez problémov. Nie je možné zaplavenia kúpelne ako keď odtoková hadica spadne z vane.

Krakis

Já jsem si na hadici dal takovou tu hliníkovou stahovací pásku,utahuje se buď šroubovákem nebo stranovým klíčem (6.-8.) Používá se třeba na hadice v autě.Běžně koupíš v železářství nebo autopotřebách.

Láďa Varga

podle toho co popisujete bych řekl že máte doma pod omítkový pračkový sifon stačí si dojít do obchodu a řeknete že chcete připojovací koleno tak určitě budou vědět stojí to cca.40kč

KarolínaNovo

Ahoj, mně se rozbila minulý týden pračka a manžel byl zrovna na služební cestě, tak jsem to musela vyřešit sama. Jela jsem si koupit novou, to jsem zvládla, ale už jsem ji nedokázala zapojit. Hledala jsem proto někoho šikovného na zapojení pračky a narazila jsem na https://www.vy­resmito.cz/ho­dinovy-manzel-praha kde jsem takového šikovného člověka našla, který mi se zapojením pračky ochotně pomohl.

majklhanz

Návod jak zapojit pračku https://bydlet­snadno.cz/jak-zapojit-pracku/ dělal jsem to podle něj.