Deli

Kolik stojí měsíčně ubytování na VŠ koleji? (Jen bydlení, ne strava.)

Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejblíže je Not Found, záleží na místě a druhu pokoje. Nováčci bývají na vícelůžkových, tedy levnějších pokojích. Orientační cena je od 70,– až 100,–Kč/noc. Krajská města u spodní hranice, metropole má nejdražší ceny, většinou v relacích levnějších hostelů.
Ceny byly uvolněny, ale kompenzovány kolejným (poslední akademický rok 700 Kč/měsíc), aby priváty nebyly diskriminovány.
Mnozí študáci za těchto podmínek preferují společný pronájem bytu, kde se dostanou i na nižší cenu na studenta a přitom mívají větší svobodu a při dohodě se spolubydlícími i soukromí a navíc tam neexistuje vzdálenostní podmínka pro ubytování.
Všechny VŠ mívají webovky, nejschůdnější je se seznámit přímo s konkrétními podmínkami té které zájmové školy.

Další odpovědi
quentos

nevím jak nyní, ale za mě to ještě chodilo tak, že vám z těch dvou až tří tisíc (dva spíš bude brněnská cena, ty tři pražská…) vraceli ještě nějakou kauci. Za mě se tam dalo bydlet i za 1000–1500 Kč: pokud oficiální cena je 2000 a z toho 500 vratná kauce, vychází to tak.

NotFound

Záleží na jaké koleji a v jakém pokoji, ale v Praze se to pohybuje okolo 3000 kč měsíčně.

Viz například http://www.vscht-suz.cz/suz/kes­tazeni/ubytova­ni/cenik_ubyto­vani_1-1-2012.pdf

MadAnnie

V dnešní době je cena kolejného a pronajatého bytu srovnatelná. Já osobně platím 2200 za měsíc v bytě 3+1 a je nás tam 5. Máme vše v ceně. A jsme blíž ke škole než koleje!!! Kdežto koleje stojí 2150, ale ještě se připočítává internet a také se platí poplatky za použité spotřebiče. Takže nakonec nájem na koleji vyjde na 2300 – 2400. Ale je velmi důležité, na jaké místo se ptáte. Každopádně si myslím, že pod 2000 to nikde nepůjde…