Avatar uživatele
Deli

Kolik stojí měsíčně ubytování na VŠ koleji? (Jen bydlení, ne strava.)

Díky za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, barnajka, anonym před 4477 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nejblíže je Not Found, záleží na místě a druhu pokoje. Nováčci bývají na vícelůžkových, tedy levnějších pokojích. Orientační cena je od 70,– až 100,–Kč/noc. Krajská města u spodní hranice, metropole má nejdražší ceny, většinou v relacích levnějších hostelů.
Ceny byly uvolněny, ale kompenzovány kolejným (poslední akademický rok 700 Kč/měsíc), aby priváty nebyly diskriminovány.
Mnozí študáci za těchto podmínek preferují společný pronájem bytu, kde se dostanou i na nižší cenu na studenta a přitom mívají větší svobodu a při dohodě se spolubydlícími i soukromí a navíc tam neexistuje vzdálenostní podmínka pro ubytování.
Všechny VŠ mívají webovky, nejschůdnější je se seznámit přímo s konkrétními podmínkami té které zájmové školy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

nevím jak nyní, ale za mě to ještě chodilo tak, že vám z těch dvou až tří tisíc (dva spíš bude brněnská cena, ty tři pražská…) vraceli ještě nějakou kauci. Za mě se tam dalo bydlet i za 1000–1500 Kč: pokud oficiální cena je 2000 a z toho 500 vratná kauce, vychází to tak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
NotFound

Záleží na jaké koleji a v jakém pokoji, ale v Praze se to pohybuje okolo 3000 kč měsíčně.

Viz například http://www.vscht-suz.cz/suz/kes­tazeni/ubytova­ni/cenik_ubyto­vani_1-1-2012.pdf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MadAnnie

V dnešní době je cena kolejného a pronajatého bytu srovnatelná. Já osobně platím 2200 za měsíc v bytě 3+1 a je nás tam 5. Máme vše v ceně. A jsme blíž ke škole než koleje!!! Kdežto koleje stojí 2150, ale ještě se připočítává internet a také se platí poplatky za použité spotřebiče. Takže nakonec nájem na koleji vyjde na 2300 – 2400. Ale je velmi důležité, na jaké místo se ptáte. Každopádně si myslím, že pod 2000 to nikde nepůjde…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek