Jan Přibyla

Jaké je to na kolejích?

Dobrý den, kvůli vysoké škole brzy odjíždím a stěhuju se do Brna, ale vůbec netuším, jestli bych měl jít na koleje, nebo si raději sehnat nějaký maličký byt. Nemáte někdo s životem na kolejích zkušenosti? Pokud ano, jaké to pro Vás tam bylo/je?

Čas se krátí a já opravdu nevím, jak se mám rozhodnout.

Odpovědi
Arne1

Já jako Brňák jsem měl kdysi velký handicap. Když jsem potřeboval nějakou pomoc s řešením nějaké úlohy po spolužácích, tak byl problém. Většina jich byla večer v hospodě a na koleje se vraceli až v době kdy já jsem zase musel jít pryč.

ludekt80

https://youtu­.be/SQOZMAQVzFg

Alesh

Super, boží, skvělé, jedinečné, úžasné… kdo nezažil, nepochopí. Čili jdi určitě do toho litovat určitě nebudeš.

da ny

Pěkné i otřesné.
Mejdany, alkohol, hluk. lejno ve společných sprchách. Nevalné WC. Vysazené dveře postavené u dveří, tak, že nevylezeš z pokoje.
Novější a rekonstruované koleje mají na pokojích (buňky), své sociální zařízení. Turci a Arabi na patře = neškrtneš si v kuchyňce. Někdy i nad sebou, v horním patře, nemáš klid na spánek.
V době internetu je spolupráce se spolužáky snadná.
Někdy vyjde spolubydlení v bytě levněji, než kolej. Záleží na spolubydlících (na koleji nebo v bytě). Pokud spolubydla na kolejním pokoji “odpadne ze studia“ (2., 4….. semestr), můžeš mít pokoj sám pro sebe.