Kolik sněhových vloček by se dalo vytvořit z jedné kapky vody?

Nejlepší odpověď
albert

Zvážit kapku vody a vydělit vahou vločky. Ovšem – jak píše venkovan, tady na velikosti záleží 😁

Další odpovědi
anonym

Asi bych to pojala tak, že jedna kapka = jedna vločka. Nedokážu si představit, jak někdo sedí na mraku a ty kapky rozděluje a mrazí.

venkovan

Jak velké?

Andrés

Jakých vloček? 2 vločky stejného poloměru mohou být tvořeny různým množstvím vody (viz odkaz s tvary vloček).

Zdroj: http://www.it­s.caltech.edu/~a­tomic/snowcrys­tals/class/clas­s.htm