Rokio

Kolik slov je potřeba k ovládnutí základů cizího jazyka?

Minimum slov, abych uměl základy cizího jazyka

Odpovědi
Drap

Co to je minimum? Pozdrav? Poděkování? Nebo pozdrav a poděkování? Otázka je nepřesná, zmatená,nekon­kretní, jako téměř většina tvých dotazů.

ivzez

Ke zvládnutí cizího jazyka nestačí znalost určitého počtu slov. Nechce-li člověk působit jako ignorant a mluvit v infinitivech a prvních pádech, je potřeba zvládnout
především gramatiku a větnou stavbu. Čím lépe člověk zvládne gramatiku a větnou stavbu, s tím menším počtem slov se domluví v nejrůznějších životních situacích.

Vlastní zkušenost » přestože jsem začínala s poměrně malým počtem slov,
domluvila jsem se bez problémů ve všech situacích – úřady, lékař, práce, nákupy, restaurace, muzea, partner, … rozuměla jsem mluvenému i psanému projevu.

Po maturitě z němčiny jsem se přihlásila na jazykovou školu, chtěla jsem se
připravit ke státnici. Dostala jsem so kurzu pokročilých, v němž lidé znali tehdy
pro mne neuvěřitelné množství slov (uměli snad desetinásobek toho, co já).
Ale nedokázali říct nebo napsat jedinou větu bez několika chyb.

Mluvili stylem „Byl jsem do kina“, „Šel jsem v kině“, „Dal jsem bratra tužka“ apod.
Němci by je asi pochopili, ale já bych se styděla tak mluvit…Po několika lekcích jsem to vzdala a radši se ke zkoušce připravila sama.

mosoj

Za minulého režimu se považovala znalost cca 2000 slov za dobré ovládnutí jazyka k hovoru a žití. Dnes je to ale zcela určitě jinak a lehčí. Nikdo totiž nemluví.

mirekborek

Nestačí jen umět slova ale třeba (v angličtině) časy, typy vět atd. ;)

agentpv

152 pro krátkodobý pobyt v cizině – ubytovat se, nakoupit a zeptat se na cestu …

842 – pokud chci v cizině pracovat = navíc názvy nářadí, smlouvání platu, nadávky, domluva na úřadech…

1128 – pokud chci si v cizině najít partnerku a komunikovat s ní jako s českou partnerkou