Bobek 2

Kolik si pamatujete telefonních čísel?

Za mého mládí byla telefonní čísla kratší a člověk je musel při každém volání pěkně pomaličku vytočit, takže si většinou čísla nejbližších příbuzných a přátel pamatoval – a mobily tehdy vůbec nebyly. Dnes jsou čísla dlouhá a lidé je skoro nepotřebují, protože je mají uložená a pouze klikají na ikonky nebo na jména. Předpokládám, že číslo svého vlastního mobilu si i dnes pamatuje skoro každý. Ale kolik dalších telefonních čísel byste uměli zpaměti napsat, když nepočítám čísla tísňových volání? Já už asi skoro žádné.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pamatuji si jen svoje vlastní číslo/čísla

Víc nepotřebuju. Ale jinak mám na čísla dobrou paměť, pamatuju si čísla svých účtů, klientské číslo do internetového bankovnictví, různá hesla, piny…

Další odpovědi
Mc Merkurion

Nepamatuji si ani svoje telefonní číslo

… snad asi jen hasiče a policajty …

anonym

Pamatuji si spousty cizích čísel

Otazník123

Pamatuji si jen jedno či dvě cizí čísla

Rokio

Pamatuji si jen svoje vlastní číslo/čísla

A hasiče, policajty, sanitku a tísñovou linku.

dudu

Pamatuji si jen svoje vlastní číslo/čísla

Ametyst

Pamatuji si spousty cizích čísel

Jenom k nim neumím přiřadit správná jména.:-)

autacek

Pamatuji si spousty cizích čísel

Pamatuji si i ty, které již 30 let neplatí, pětimístné, šestimístné… strašný, již to k ničemu není, ale pamatuji si je, tak pět jich z fleku dám hned bez většího přemýšlení.

Ty dnešní, s těmi je to horší a většinou si je ani pamatovat není třeba. Ale nejbližší rodinu i často volaná čísla znám.

Dochy

Pamatuji si několik málo cizích čísel

Pamatuji si možná deset čísel, zejména z doby kdy se ty smartfouni ještě moc nenosili. Z těch nových čísel si pamatuju snad jen pár čísel do zaměstnání, která jsem musel párkrát přepisovat,

anonym

Pamatuji si jen svoje vlastní číslo/čísla

Jen to svoje, na ostatní mám adresář a dál už volám jen podle jmen a čísla neřeším.