Dzejkob

Nová SIM karta se stejným číslem?

Asi jsem včera ztratil telefon a zajímá mě, jestli nějak jde u operátora zařídit, aby mi dal novou SIM kartu se stejným číslem.

Byla to normální SIMka bez smlouvy a na kredit a právě nevím, jestli to nějak jde …

Nejlepší odpověď
ivzez

Měl jste paušál nebo předplacenou kartu?
Zablokujte ztracenou SIMku (stačí telefonicky) u operátora
a dohodněte se s ním, kdy/kde si můžete vyzvednout
náhradní kartu.

Např. Vodafone nabízí výměnu 1 x v roce zdarma.
Doplňuji:
Četla jsem nepozorně, až teď jsem zjistila,
že máte předplacenku.

Pamatujete si, kolik kreditu na ní před ztrátou zbývalo?
Máte nastaveno heslo pro komunikaci s operátorem?
Pokud telefon nikdo nenašel a SIMku nepoužívá,
mělo by být možné se s operátorem domluvit.

Jak dobíjíte kredit?
Nemáte nějaký doklad o dobití na terminálu,
z bankomatu nebo z internetového bankovnictví?

Z internetového bankovnictví byste si mohl vytisknout
historii dobíjení kreditu a zajít s ním k operátorovi …

Další odpovědi
Dochy

nezbývá, než se zeptat u daného operátora, ale co jsem studoval podmínky před lety, tak to nešlo. Je problém dokázat, že to číslo bylo opravdu vaše. Se smlouvou je to jednodušší.

anonym

Jsou ochotni dát stejné číslo pokud doložíš vlastnictví toho čísla. Mít aspoň nějaký podklad, nejlépe originál koupený výrobek s plastovou kartou, kde je vsazena SIM karta. Pokud jsi někdy měl paušál, tak i ta smlouva, která ukazuje tel.č. a jeho vlastnictví.