Savier

Bez koukání tipuji 10kg

Další odpovědi
zjentek

Některá i metrák, na př. Rokio! 😅

Dochy

Pokud se nepletu tak nejtěžší novorozenec měl mít snad nějakých 15–18?

Filip84

Já tu kausu, s tou morbidně obesní matkou, mám, takže jsem toho trpaslíka viděl i položeného vedle normálního novorozence. No, prostě: Vypusťte Krakena! Takže bych to odhadoval něco kolem 20 kg, tu hmotnost si nepamatuju.

Tak jsem si to otevřel a přečetl, no moc jsem se nesekl! 😅

cappuccino

Ditete jemi uz ted lito. Nebude od okoli prijato jako normalni a nebude mit kamarady ve svem veku. Vzdycky se od nej bude ocekavat vic, nez bude schopen udelat.
Znam jeden pripad, kdy rodina ma 2 extreme velke deti (otec ma 205cm) a deti maji znacne potize. Klukovi byly tri roky, vypadal na 6 a rodice s nim zachazeli jako s malym ditetem. Vypadalo to dost divne, do te doby, nez nam podali vysvetleni.
Jeho bracha, 11lety, vypadal na 16 a hral si s autickama. Na fotbal chodit nemohl, byl nemotorny, tak travil spoustu casu u PC. Docela nestastne detstvi.
Otec tech deti si prosel stejnou procedurou.

Dochy

Máme něco podobného. Až na tu morbidní obezitu 😉 Ale kluk se narodil se 4,1kg a dál pokračoval v nastoleném směru. Když jsme s ním byli podruhé na kyčlích byl výrazně větší než mimino co tam bylo s ním a šlo tam naposledy (Mysleli jsem, že je tam prcek poprvé). Když jsme s ním byli ve dvou letech na dětském hřiště, krátce po té co se naučil chodit (dával si na čas) byl o hlavu větší než ty školkové děti co tam byly. Dokud se vozil v kočárku, tak z něj skoro přetékal. Sousedka si stěžovala, že ji ani nepozdraví (to ve 3 letech lítal kolem baráku) – a to ta sousedka mohla poměrně přesně vědět kolik mu je. Teď ve škole nad spolužáky pořád o hlavu vyčnívá.

Filip84

Jo, tak to byl jiný kojenec ekstra mocny. Ten je tady:

https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/148099-maxi-mimino-po-narozeni-vazilo-9-kilo

a to měl, prosím pěkně, „pouze“ 9 kg! A i tak, já dojít na to oddělení, tam ležet ti kojenci v lajně, a mezi nimi tento Kraken, tak se normálně leknu!

A tady je, zase, nejmenší kojenec na světě:

https://www.a­haonline.cz/cla­nek/malery/9840/nej­mensi-miminko-sveta-284-gramu-a-24-cm.html

co váží 284 g a měří 24 cm. A teď si to představte, tu lajnu, a tam ten kojenec ekstra mocny – 18 kg, a o pár míst dál tady tento kojenec, co je menší než hadička!

No, život je čudo a já jim přeju pevné zdraví! 😎