Kolik průměrně stojí seniory měsíční pobyt v domovech důchodců?

Není to tam zdarma, že? To by bylo moc pohádkové. Strhávají jim to přímo z důchodu? Záleží na tom jak tam kdo funguje?

Záleží na těchto bodech?
Např.
1– Zda-li jí snídaně, obědy, večeře? / nebo si je nechá rodinou přívést?
2– Zda-li má nějaký nadstanadrt ohledně péče? (Masáže, koupele atd..)?
3– Zda-li má nějaký nadstanadrt ohledně svého pokoje? (TV, počet programů, satelit, internet..)?
4 – Co dál?

Nejlepší odpověď
johana 56

Záleží na typu zařízení. Stačí některá navštívit a poznáte rozdíly.

V soukromých penzionech pro seniory cena pobytu může převýšit jejich příjem, zbytek doplácí příbuzní. Zde jsou možné i nadstandardní služby.

U státních zařízení (domovy s pečovatelskou službou) je pobyt částečně dotován zřizovatelem, většinou krajem. Podmínkou je trvalý pobyt seniora v příslušném kraji. V těchto zařízeních zůstává seniorům ± jedna čtvrtina příjmu jako kapesné, výdaje za léky apod.
Samozřejmě vždy záleží na podmínkách smlouvy, protože při nástupu do zařízení je nutná smlouva o pobytu mezi žadatelem a poskytovatelem.
Nedílnou součástí této smlouvy by měl být cenový rozpis veškerých standardních služeb, které zařízení poskytuje (pobyt, strava, úklid, praní…) Podle kapacity zařízení nemusí mít obyvatel k dispozici samostatný pokoj.

Další odpovědi
annas

V klasickém domově důchodců se uvádějí tyto ceny:

„V domově důchodců se začíná cca na 140 Kč/den, což je měšíčně 4200 korun, poplatek za stravování se pohybuje kolem 4000 měšíčně. Při pomoci s oblékáním, chůzí, převlékáním či hygienou si zařízení většinou účtují další i částky drobnějšího charakteru. Dle zákona o sociálních službách musí uživateli po úhradě za ubytování a stravu zůstat alespoň 15 % příjmu.“
http://finexper­t.e15.cz/kolik-stoji-pece-o-seniory

Ceník je 2 roky starý, takže mohlo dojít k úpravě cen. Navíc se různí podle vybavení.

Pokud důchod nestačí, musí doplatit členové rodiny. Jedná známá zajišťuje pro dědečka pobyt v soukromém zařízení – měsíčně Kč 20.000.

ivzez

Částky se hodně liší.
Nedávno jsem četla zajímavý článek o podobném soukromém zařízení,
jehož provoz byl levnější než provoz státního zařízení.

Cena bývá dost často vyšší než důchod.
Myslím, že se pořád ještě moc neví o tom, že si tato zařízení berou od státu příspěvek na péči. Pokud senior dosud příspěvek nepobíral, domov důchodců
jej za něj vyřídí. Teprve když nestačí ani ten, nastupuje rodina…

Pixma

Z odpovědí je zřejmé, jak se stát zachovává k lidem, kteří dřeli za komunistů za pár korun a teď mají vděk! Sviňská demokracie!

johana 56

Pixma:

Souhlas, to je důsledek ‚rozfrcání‘ několika desítek miliard ze sociálního (stát podojil a zbavil se veškeré zodpovědnosti)…

Chce to skutečně vidět na vlastní oči, nic nezveličovat ani nepřikrášlovat. Většina těchto lidí na nějaký nadstandard prostě nemá a jednomu je smutno z toho, že i tu koupel (podle rozvrhu třeba jednou za týden) si musí zaplatit.

Rozdíly jsou markantní právě v této oblasti…