quentos

Kolik procent hostů pohostinských zařízení odchází bez placení?

Vzhledem k tomu, kolik lidí je na světě nepoctivých, mě překvapuje, že jsem snad ještě neslyšel o tom, že by se takový případ vyskytl.

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem v některém pořadu v TV zaslechla, že jeden z deseti hostů nezaplatí. Týká se to těch, kteří si objednají jídlo a platí je mobilem.

Jde především o netrpělivost, uspěchanost, Češi neradí čekají, V tomto případě už na jídlo, ale i na účtenku. .

To, že občas někteří hosté nechtějí zaplatit, se stává. Někdy je to vidět v pořadu Policie v akci, kdy majitel přivolá policii. Nesleduji pravidelně, ale čekám na některý pořad, takže přepínám stanice a na chvíli se zastavím.

Osobně jsem se setkala jen s tím, když se mléko nalévalo do plechových konviček. Jedna paní pravidelně odnášela v konvi s mlékem láhev rumu. Už nevím přesně, jak se na to přišlo, ale byla z toho ostuda, protože šlo o manželku ředitele školy.

Další odpovědi
Ametyst

Záleží na tom, jestli je to na vsi nebo ve velkém městě. Na vsi dá hospodský „na sekeru“, protože místní se znají. Ve velkém městě jde vždycky nalézt systém platby předem, nebo platby u baru při objednání.

jirka F

Já bych řekl, že takových 30% odchází bez placení, vždy se na něco vymluví, že to zaplatí zítra nebo pozítří atd.

Lgee

Méně než 1%, záleží na útratě. Může to být klidně i 5% ale nad 5tis. To je na kriminál..

Rokio

Moc ne.

Podle mě to ale nejsou zloději. Prostě odejdou, aniž by zaplatili, ale nic nekradou. Krádež vyžaduje aktivní činnost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.