dudu

Kolik přibližně členů nyní mají hlavní politické strany?

Nejlepší odpověď
Pepa25

KSČM (31 564), KDU-ČSL (21 634), ČSSD (13 051), ODS (13 000), SPD (6 459), ANO (3 091), TOP 09 (2 479), Trikolóra (1 774), STAN (1 613) a Piráti (1 043).
Zdroj: šetření CNN Prima NEWS v květnu 2020, viz odkaz

Zdroj: https://cnn.i­prima.cz/v-poctu-clenu-stran-vedou-komuniste-presto-se-jejich-rady-stale-tenci-3808

Další odpovědi
Hufnágl

V současné chvíli nejde zjistit počty členů různých stran přesně, ani přibližně. Loňské, letošní volby a pandemie s tím asi hodně zamíchalo.

Nedalo mi to a hledal jsem a našel aspoň přibližný stav členů stran a hnutí. Je to z května t.r.

Zdroj: https://cnn.i­prima.cz/v-poctu-clenu-stran-vedou-komuniste-presto-se-jejich-rady-stale-tenci-3808

marci1

Obecně platí, že členství v politických stranách není v Česku populární, takže počty členů politických stran nejsou závratné. 🙂
Počty členů z května 2020 jsou cca:
KSČM – 31 564
KDU-ČSL – 21 634
ČSSD –13 051
ODS – 13 000
SPD – 6 459
ANO – 3 091
TOP 09 – 2 479
Trikolóra – 1 774
STAN – 1 613
Piráti – 1 043
Zdroj: net

zjentek

Základna členů politických stran črdele čítá jakýchsi sto tisíc převážně nevyrovnaných občanů. Ostatní občané této vlasti se politicky neangažují, přesto třetina z nich chodí pravidelně k volbám. Většinou se jedná o občany, toužící po jakési změně či spokojenosti ve společenském životě. Mně osobně tito lidé přijdou věřící, doufající, zkrátka optimisté. Anebo touží po lásce. Pokud je to pravda, je fajn vidět, že téměř tři miliony českých občanů touží po lásce. Krásný, sluníčkový den, dudu.

cukrar

K čemu je to dobé vědět?
Děkuji

Pepa25

dudu, Hufnágl: ve volbách do zastupitelstev krajů bylo odevzdáno 2 769 361 hlasů, z toho 604 441 bylo pro ANO tj. 21,82%. Nadávat na Pražákiy nebo malou účast nepomůže. ANO jako nejsilnšjí strana pomalu končí …

dudu

ad Hufnágl: to je škoda neboť ono současné povolební vyjednávání a koalice v jednotlivých krajích dávají tušit, že hujerovské připíjení pivem trojkou šéfů ODS – TOP 09 – KDU-ČSL je přáním lidí, co si leští ego v pražské politické bublině. Zatím jsme se namísto střízlivého hodnocení výsledků dověděli, že vyhráli všichni kromě ANO, které krajské volby prohrálo a v Senátu tuším ztratilo jedno křeslo. Vůbec nevadí, že těleso, kde ke zvolení leckde stačí 6 až 7 tisíc hlasů je k smíchu se svojí „legitimitou“.

Hufnágl

dudu
Souhlasím s tebou v plné míře. To, že ve volbách do ZK vyšachovali hnutí Ano, je podraz na voliče, a nejen členy hnutí. A senát? Tam se kasal Stan, že vyhrál volby a tvrdil, že mají nejsilnější klub a takový by měl historicky vždy právo nominovat předsedu, ale ty divné koalice tomu učinili přítrž. Jo, a účast ve volbách? Prachmizerná, ale v Praze docela slušná.