Rokio

Kolik myslíte, že bude stát kryptoměna Bitcoin za 10 let?

Vím, že nemáte věšteckou kouli. Zajímá mě čistě vás subjektivní názor opřený o vaše znalosti o kryptoměnách.

Předem vám děkuji za odpověď a přeji vám úspěšný začátek nového týdne!

zdroj obrázku: pixabay.com

Nejlepší odpověď
anonym

Muj ciste subjektivni nazor vychazi z predpokladu se měnu bitcoin stale pouziva relativne velmi male procento lidi a akceptuje ji stale jen velmi malo eshopu a naprosto zanedbatelne procento fyzickych prodejen (restauraci, supermarketu, zivnostniku,…) a z toho mi logicky plyne, ze je měna stale na samem pocatku vyvoje a nikoliv na svem vrcholu. Je zrejme, ze se stale jeste ceka na aplikace, ktere praci s bitcoinem jeste vice usnadni a zpristupni beznemu uzivateli. Rustovy potencial se zda byt jeste obrovsky.

Další odpovědi
Vojta24

Bitcoin je o důvěře. O důvěře těch co jej vlastní v to, že si svou hodnotu zachová nebo že ji dokonce zvýší. Tuhle důvěru může nabourat prakticky cokoliv. Jakákoliv špatná zpráva, jakékoliv negativní politické stanovisko k bitcoinu, nemusí to být ani nic reálného, může to být třeba jen populární hoax. Takže težko říct, bitcoin může mít za deset let hodnotu klidně milionu korun, a klidně i milionu dolarů … je to možné, nic tomu reálně nebrání. Kromě politiků a toho jak se v jednotlivých zemích budou snažit bitcoin omezovat. Právě chování politiků a jejich opatření proti bitcoinu, jsou velká neznámá, která může bitcoin srazit na kolena, nebo jej nechat růst do závratných výšin. Říká se, že bitcoin z politického rozhodnutí zničit nelze, to je pravda … lze ho ale omezit v růstu, pokud mu politici přisoudí neoficiální existenci v šedé zóně trhu, tak už jeho hodnota moc neporoste, pokud mu dají možnost aby byl využíván v naprosto běžném obchodním styku a to třeba v obyčejných supermarketech, tak lze očekávat ještě velmi strmý vzestup hodnoty. Na to teď odpověď neznáme, je přiliš brzy, bitcoin je stále příliš mladý a na svou první válku s politiky ještě čeká.

ivzez

Odhaduji 0 (nula) Kč.
Za 10 let už podle mne nebude existovat.

anonym

Háček je samozřejmě v tom, že nikdo netuší jak se ke kryptoměnám za deset let postaví vlády a jak přísně budou jejich případnou akceptaci že strany obchodníka pokutovat, což se klidně může stát. Protože obecně pro státní rozpocty a veřejné finance představují kryptomeny de facto nekontrolovatelně prostředí pro daňové úniky.