sardinie

kolik musím přidat vody

Pokud mám 60% ethanol (alkohol,líh) kolik musím přidat vody abych dostal pouze 50% ?????????? :**** :))

Odpovědi
arygnoc

a nie je to škoda?

anonym

Od: zvedavec777®

barbakan,
… jde-li Vám i o obecné vyjádření, pak je následující:

I. VÝPOČET POTŘEBNÉHO MNOŽSTVÍ DESTILOVANÉ VODY … K DOSAŽENÍ ZVOLENÉ KONCENTRACE:
( A : B x ŘM ) – ŘM = X
A … výchozí koncentrace ( … tedy ta koncentrace, která se má ředit )
B … výsledná koncentrace ( … tedy ta koncentrace, které se má dosáhnout )
ŘM … ředěné množství ( … tedy to množství, které se má zředit )
X … množství destilované vody ( … tedy to množství destil. vody, které je potřeba doplnit … k získání zvolené koncentrace )
II. VÝPOČET CELKOVÉHO MNOŽSTVÍ LIHOVINY … V NOVĚ NAŘEDĚNÉ KONCENTRACI:
CML = ŘM + X
CML … celkové množství lihoviny ( … v nově naředěné koncentraci )
ŘM; X … viz výše
( … v obou vztazích je třeba doplňovat upravovaná množství lihovin ve stejných objemových jednotkách – tj. … v litrech, či … v mililitrech, nebo … i v hektolitrech smich )
:::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­:::::::::::::::::::::
Pokud tedy hodláte množství 700 ml slivovice o koncentraci 66% alkoholu zředit:

  1. … na 52%,… pak je třeba dolít 188,46 ml destil. vody … a získáte tak celkové množství 888,46 ml slivovice ( s 52% alkoholu )

{ … to ze vztahu: ( 66 : 52 × 700 ) – 700 = 188,46 ml – tj. potřebné destil. vody }

  1. … na 53%,… pak je třeba dolít 171,69 ml destil. vody … a získáte tak celkové množství 871,69 ml slivovice ( s 53% alkoholu )

{ … to ze vztahu: ( 66 : 53 × 700 ) – 700 = 171,69 ml – tj. potřebné destil. vody }

  1. … na 54%,… pak je třeba dolít 155,55 ml destil. vody … a získáte tak celkové množství 855,55 ml slivovice ( s 54% alkoholu )

{ … to ze vztahu: ( 66 : 54 × 700 ) – 700 = 155,55 ml – tj. potřebné destil. vody }
Zdroj: http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/4697-jak-zredit-slivovici.html

Lamalam

Ve zdroji je on-line kalkulátor.

Zdroj: http://www.la­bo.cz/mft/kon­centrace.php