Kolik mám dávat dceři kapesné, když jí je 12 let?

Nejlepší odpověď
panenka

Já ted své dceři taky je jí 12 let dávám 300 kč na měsíc

Další odpovědi
jahudka_vlm

Opravdu si myslím, že tohle u holek není potřeba, já taky tak vyrostla a peníze jako děvče jsem nikdy nepotřebovala. Kapesné na co? Na rande by měl platit kluk 🙂

hanulka11

Nejprve bych zvážila /vy ji nejlépe znáte/ zda dávat kapesné týdně či měsíčně …stane se ,že než se dítě naučí s penězi hospodařit utratí vše najednou a to je potřeba ho naučit ,aby k tomu nedocházelo.

zkuste zjistit zde jak to dělají jiné mamminky

http://www.ma­rianne.cz/forum/57/

jopik

na dnešní dobu tak 1000 měsíčně :D

umrlec

Není moc důležité, kolik jí dáváte, ale co s těmi penězi pak dělá a za co je utrácí.

venkovan

Otázka je ne kolik, ale na co by měla kapesné využít. Ale rozhodně nějaké by dostávat měla, aby si mohla pomalu šetřit na nějaký svůj sen (dostupný, třeba po půl ročním šetření). Takže dát si nějaká pravidla – třeba kapesné je na kino, divadlo, herny, nějakou tu bobulku, rumíček, spacák, stan, výlet, dárky pro rodinu, nejbližší kamarádky, mejdany, … (co se nehodí se škrtne).