autacek

Kolik lze ušetřit, pokud vám vede přes pozemek vedení vysokého napětí, nebo třeba jen svítí uliční světla do oken?

Odpovědi
cochee

Uliční světla jsou spíš pro zlost, nevyhovuje ani jejich intenzita, ani barva světla, většinou ani směr svícení. Lze to brát spíš tak, že „někdy jejich světlo nevadí“ spíš nežli že by zastoupila domácí zdroj světla.
Jakým způsobem ušetřit za využití skutečnosti, že mi jde přes pozemek vedení VN, je mi celkem záhadou. Jak si to představuješ? VN vedení není Teslův transformátor. Nebo to bylo myšleno jinak?

dudu

Pokud na tvém pozemku stojí sloup VN, pak se jedná o břemeno. S námi se energetické závody vyrovnaly jednorázovou kompenzací ve výši cca 30 tis. Kč. Jednalo se o vybudování nového vedení v devadesátých letech – elektrifikace tratě z Brna do České Třebové . Iniciativa byla na straně investora a jeho přístup nás potěšil.

zjentek

Nejsme v Indii, aby si ze stožárů a sloupů u domu každý domů tahal proud, jak se mu zlíbí a často třeba na „ostrých“ drátech bez bužírky! (;

Věděls, že v některých oblastech Indie, třeba v Bengálsku, je el. proud jednou z nejčastějších příčin smrti při cyklónách? Já uprostřed podobnýhio pekla byl a můžu říct, není to příjemný pocit, když vítr trhá podobný ostrý dráty a ty padají do vody všude okolo tebe, zvláště když „na centrále zapomenou“ vypnout šťávu a čekají, až se dodávka z důvodu závady nějak přeruší sama, což je nakonec běžné. To se nedočteš. Je třeba zažít. (;

Mc Merkurion

… za vedení neušetříš, spíš naopak >>> kvůli ochrannému pásmu jsi omezován, a pozemek ztrácí na hodnotě …

Midoc

Na pozemku může být osvětlení se sodíkovou výbojkou. Tyto výbojky mají špatný index podání barev. Lepší by bylo, kdyby výbojkou vyměnili za LED diodové svítidlo dole s rovnou plochou a menším úhlem vyzařování světla asi 120°. Snad nebude svítit do oken.
LED diodové svítidlo má i dobrý index podání barev až Ra=80.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Dudu, 30k, ale v kterých letech? Nevím, zda si stěžuješ, nebo se chlubíš. Byly doby, kdys za to postavil barák, že…