Avatar uživatele
klumprt

Kolik lidí znáte stejného příjmení, jako jste vy?

Počítejte dohromady ženské i mužské varianty, počítejte i nejmenší děti.
Rozlišujte znáte-li je osobně, čili znáte se navzájem, nebo jednostranně např. z televize.
Můžete uvést, kolik z nich je vašich příbuzných a kolik nepříbuzných.
Případně doplňte nějakými čísly z kdejsme.cz.

Já znám osobně 12 takových lidí a všichni jsou moji příbuzní.
Z televize znám dva a nejsou moji příbuzní.

V ČR žije něco přes 1600 mužů mého příjmení a podobně žen. V mém regionu je šest chlapů, z toho jeden jsem já a dva jsou moji synci.

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Emefej, marci1, Klaproth, Kepler, Rokio před 2142 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Koukám, že Tě zaujala moje odpověď 😉

35 lidí s daným příjmením v republice. (Dají se očekávat příbuzné tvary, ty nepočítám). Z nich 18 osobně znám (vč. sebe), 1 brzo poznám (novorozenec), vše širší rodina. 1 osobu jsem potkal náhodně v Praze.

Jak o tom tak přemýšlím, tak by aktuálně těch nositelů mého příjmení mohlo být 36. Ten novej přírůstek ve statistice asi ještě nebude…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

V celé republice je něco přes 30 lidí mého příjmení, pravděpodobně jsme všichni příbuzní (vzdáleně i blízce), ale nevím to jistě. Další jsou ve Francii, Německu a Polsku. Jedna z nich je společensky významná (znám z internetu). Pak je docela možné, že mám po světě i potomky s jiným příjmením, o kterých nevím já, ani bejvalka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Asi 30 z příbuzenstva. Nikoho cizího se stejným přijmením neznám, je nás v republice pouhých 47. Dá se předpokládat, že asi všichni budeme příbuzní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Osobně znám 18, všichni jsou z příbuzenstva. Nikoho cizího s naším příjmením neznám.
Je zajímavé, že stránka http://www.kdej­sme.cz/ uvádí v celé republice pouhé 4 mužské a 11 ženských nositelů našeho příjmení. Všichni z Prahy a Hradce Králové, v našem městě ani jeden, ve městě kde žije brácha s celou rodinou také ani jeden. Někde se stala chyba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Znám jich dost, a už dost dlouho, především těch, co mi blokují mít můj email se „svým“ jménem 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Najdi si www.kdejsme.cz , napiš si tam jméno, příjmení a dostaneš přehled, kolik je tady kterých lidí a dokonce zjistíš, kolik jich v každém městě žije. No vím aspoň o 20 a jsou to moji příbuzní a znám dalších 5 osobně, kteří mají stejné příjmení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Asi 50 příbuzných a 5 nepříbuzných.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V ČR nás moc není. Ve světě se vyskytujeme hlavně v USA, Kanadě, Argentině, Německu, Mexiku, Švýcarsku, Hondurasu a třeba i na Kajmanských ostrovech. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek