klumprt

Kolik lidí znáte stejného příjmení, jako jste vy?

Počítejte dohromady ženské i mužské varianty, počítejte i nejmenší děti.
Rozlišujte znáte-li je osobně, čili znáte se navzájem, nebo jednostranně např. z televize.
Můžete uvést, kolik z nich je vašich příbuzných a kolik nepříbuzných.
Případně doplňte nějakými čísly z kdejsme.cz.

Já znám osobně 12 takových lidí a všichni jsou moji příbuzní.
Z televize znám dva a nejsou moji příbuzní.

V ČR žije něco přes 1600 mužů mého příjmení a podobně žen. V mém regionu je šest chlapů, z toho jeden jsem já a dva jsou moji synci.

Nejlepší odpověď
Dochy

Koukám, že Tě zaujala moje odpověď 😉

35 lidí s daným příjmením v republice. (Dají se očekávat příbuzné tvary, ty nepočítám). Z nich 18 osobně znám (vč. sebe), 1 brzo poznám (novorozenec), vše širší rodina. 1 osobu jsem potkal náhodně v Praze.

Jak o tom tak přemýšlím, tak by aktuálně těch nositelů mého příjmení mohlo být 36. Ten novej přírůstek ve statistice asi ještě nebude…

Další odpovědi
Kepler

V celé republice je něco přes 30 lidí mého příjmení, pravděpodobně jsme všichni příbuzní (vzdáleně i blízce), ale nevím to jistě. Další jsou ve Francii, Německu a Polsku. Jedna z nich je společensky významná (znám z internetu). Pak je docela možné, že mám po světě i potomky s jiným příjmením, o kterých nevím já, ani bejvalka.

Klaproth

Asi 30 z příbuzenstva. Nikoho cizího se stejným přijmením neznám, je nás v republice pouhých 47. Dá se předpokládat, že asi všichni budeme příbuzní.

Emefej

Osobně znám 18, všichni jsou z příbuzenstva. Nikoho cizího s naším příjmením neznám.
Je zajímavé, že stránka http://www.kdej­sme.cz/ uvádí v celé republice pouhé 4 mužské a 11 ženských nositelů našeho příjmení. Všichni z Prahy a Hradce Králové, v našem městě ani jeden, ve městě kde žije brácha s celou rodinou také ani jeden. Někde se stala chyba.

autacek

Znám jich dost, a už dost dlouho, především těch, co mi blokují mít můj email se „svým“ jménem 😉

Kelt

Najdi si www.kdejsme.cz , napiš si tam jméno, příjmení a dostaneš přehled, kolik je tady kterých lidí a dokonce zjistíš, kolik jich v každém městě žije. No vím aspoň o 20 a jsou to moji příbuzní a znám dalších 5 osobně, kteří mají stejné příjmení.

Drap

Asi 50 příbuzných a 5 nepříbuzných.

marci1

V ČR nás moc není. Ve světě se vyskytujeme hlavně v USA, Kanadě, Argentině, Německu, Mexiku, Švýcarsku, Hondurasu a třeba i na Kajmanských ostrovech. 🙂