Kolik let byl Norman W. Walker na zeleninových šťávách, že se dožil 114 let?

Nejlepší odpověď
annas

Jeho věk je sporný – liší se u různých autorů. Na pomníku u hrobu má napsaný věk 99 let.

Svou metodou dokázal, když sám onemocněl, že je možné se vyléčit pomocí zeleninových a ovocných šťáv. Pomohl sobě i ostatním.

Na přelomu století onemocněl, v roce 1910 založil laboratoř a v r. 1930 pak objevil význam ovocných a zeleninových šťáv.

Téměř 70 let žil zdravě.

Podle článku Dr. Norman W. Walker Zářící zdraví
droj (z roku 2002): www.rawfood.com/wal­ker.html

https://www.zdra­vinadlani.cz/za­rici-zdravi/o-autorovi-norman-w-walker

Další odpovědi
Kepler

Určitě ne, já bych takto nepřežil ani pár měsíců. 2 deci zeleninové šťávy + půlkilový argentinský biftek, to by už šlo.

marci1

Údaje o jeho dožitém věku se různí. Zřejmě to bylo 99 let, i to je úctyhodný věk. Jako mladík zjistil hodnotu zeleninových šťáv. Některé z jeho receptů však obsahují žloutky, nepasterizovaný tvaroh a švýcarský sýr, stejně jako syrový krém.
Knihu „Zářící zdraví“ mám doma a je velmi zajímavá. 🙂
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Norman_W._Wal­ker

mzm

:) no já nevím, tyhlety zaručené recepty… Jako že třeba vegetariánství je úplně super – zkuste udělat vegetariána z eskymáka.

Jestli jako ital nebo kaliforňan žil někde kde nemrzne, taky to pomáhá dlouhověkosti. Já bych to jen na nějaké šťávy nesváděl. Navíc zbytek zeleniny (krom šťáv) má také příznivé vlivy na střeva atd atd…

Jako jo, vepřo knedlo zelo, bůček a tři piva určitě není zdravé, ale druhý extrém taky ne.