pepe88

Jakou sílou úderu v kg dokáže útočit profesionální zápasník na svého soupeře?

Mma,box,kickbox,mu­ay thai,atd.

Původní otázka

Kolik kg dokáže vytvořit profesionální zápasník v úderu?

Nejlepší odpověď
annas

„U vládce těžké váhy Vladimír Kličky měřili v Hamburku jeho nejsilnější úder. Jakou má sílu? 700 kg! “

Šampion Velasquez se v říjnu roku 2010 v pořadu Sport Science účastnil obdobného testu. Tomu výsledné hodnoty ukázaly při nejsilnějším úderu 2230 liber, převedeno na kilogramy rovnou tunu, přesně 1011,5 kg! (pozn. red.: šlo o nejsilnější úder rukou, který byl v tomto pořadu mezi MMA zápasníky a boxery, kteří se jej zúčastnili, naměřen)

Pro úplnost ještě dodejme parametry obou šampiónů. Velasquez měří 185 cm a jeho zápasová váha se pohybuje okolo 109 kg. Kličko měří 198 cm a před posledním zápasem s Mariuszem Wachem navážil 112 kg."
http://www.ex­traround.cz/cs/cla­nek/vladimir-klicko-vs-cain-velasquez--kdo-ma-silnejsi-uder-?cid=2282

Další odpovědi
Drap

Každý jinak

zjentek

V jaký váze? Úderu čím?
Na původní otázku by se dalo říci, že to bude tak 200 gramový kladívko.