dust8

Kolik Kč stojí asi tak jedno spláchnutí WC pokud je to napojeno na studnu?

Odpovědi
Lgee

Řekl bych že tak 2–3 Kč určitě.

GM

Záleží na tom, kolik platíš za stočné. Malé spláchnutí = 5 l, velké 7 l vody.

Dochy

pár halířů na elektrice.
Pokud budu uvažovat nutnou energii. Pro jednoduchost 10 atmosfér čerpadlo (přestřelené i když zauvažuju ztráty) 10 l vody (opět přestřelené) Odpovídá vynesení 10l vody do 100m výšky. 100N x 100m = 10 000J = 10 000Ws = necelé 3Wh. Pokud budu uvažovat 5kč/kWh pak to vyzhází na 1,5hal. (plus případně si rozpočítej náklady na studni, čerpadlo atd…)

cappuccino

Od podzimu se bude vseobecne mene splachovat k vuli usporam na energiich a vode a od zacatku zimy nebudeme mit misy cim plnit diky zdrazovani potravin!! Takze ty vypocty jsou naprosto zbytecne!!!