456jkl@post.

Kolik jmen mělo území současné ČR?

Pojmem jmen je myšleno „názvů státu“. Tedy současná Česká republika má tzv. státní hranice. Zpětně „do minulosti“ území „ohraničující“ tyto státní hranice mělo i jiná „jména, názvy“ než je současný tedy ČR.

Upravuji: Je rok 2017 a existují statní hranice, které „tvoří“ „velikost“ ČR. Kdybych „vystřihl“ toto území z „mapy“ Evropy a položil ho třeba na „rýsovací prkno“ a „nakreslil“ od tohoto území nekolik „čar“ a ke každé „čáře“ napsal „jméno“ takové, aby bylo pokaždé jiné. Kolik bude „čar“?

Nejlepší odpověď
Lamalam

V současných hranicích jiný státní útvar než Česká republika nikdy nebyl. Všechny předchozí státní útvary měly hranice odlišné.

Další odpovědi
Drap

Od kdy? Za poslední rok se název neměnil!

Kepler

Česko, úředním názvem Česká republika, v nynějších hranicích vznikla 1. ledna 1993 a od té doby se název nezměnil.

Mc Merkurion

… prosim o detailnější vysvětlení doplnění, z toho jsem trochu mimo mísu, jaký čáry? …