Krčálek

Kolik je vlastně celkem hluchých? Díky za odpovědi

Odpovědi
Fyzik

Dobrá otázka. Jediné, čím můžu přispět, je, že je nepochybně obtížné číslo stanovit, protože ne každý hluchý je úplně hluchý, někteří skvěle cítí vibrace, a tak. Číselné informace jsem nikde nenašel.
Doplňuji:
@manon: panečku, 5%, to je hrozně moc, každý dvacátý!

manon

Cituji: „Ze zahraniční literatury se proto traduje, že asi 2 % jedinců z veškeré populace trpí různým stupněm sluchové vady, je dále uváděno, že 1 promile dětí se rodí s vrozenou sluchovou vadou.
Poněkud vyšší číselné údaje uvádí nejnovější zpráva o 5. evropském setkání rodin se sluchově postiženými dětmi. Údaje byly získány na základě dotazníků z 23 zemí celé Evropy. Prostý průměr činí 3,24 %, což představuje přibližně 3 sluchově postižené na 100 obyvatel. Procento postižených je pravděpodobně vyšší, někde mezi 7–9 %.“
No úplně neslyšící se asi z toho vyextrahují hůře.
Doplňuji:
V České republice žije prý okolo 5 % populace se sluchovým postižením.

Děda Louda

281.