Korialis

Kolik je v žolíkovém balíku karet?

Dobrý den,

rád bych se zeptal na počet žolíkových karet v balíku, protože můj balík má 54 karet – všechny po čtyřech, jen žolíky po dvou, a já si proto nejsem jistý, zdali to je správně.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ar

Správně to je ,akorát na samotnou hru jsou potřeba balíky dva. Ať už pro žolíky nebo canastu

Další odpovědi
Alesh

13 karet od barvy (2,3,4,5,6,7,­8,9,10,J,Q,K,A) x 4 barvy + 2× žolík = 54 karet. Na některé hry použiješ sadu bez žolíků (52 karet), na jiné zas třeba dvě sady karet včetně žolíků (108 karet).

arygnoc

Je to správne.

Drap

uplně správně, počítals dobře