doktorwho

Kolik je v Česku milionářů a existuje nějaký jejich oficiální soupis?

Nejlepší odpověď
NoFear

Takový soupis není. Obří spousta čechů jsou milionáři. Každý kdo má dům, vlastní byt, pozemek, či nové auto, plus k tomu vybavení v domácnosti jako hlavně i všchny elektronická zařízení, ale i nábytek a vůbec všechno. Celý jeho majetek. Nechci napsat většina, protože to by asi nebyla pravda, ale nadpolovina to bude. (A nezapomeň na SJM – to pak mají třeba ještě víc, jak mladí manželé, tak i důchodci).
Majetek obyčejného člověka se pohybuje v několika málo milionech, naprosto minikálně i kolem 1 milionu (kdyby všechno prodal, tak to má i v penězích). Ale kdyby takový obyčejný, řekněme průměrný člověk prodal vše, co má, mohl by mít i i nad 5 milionů (záleží hodně na té nemovitosti). A přesto o sobě může tvrdit, že je chudý a taky jim být může, může mít špatně placenou práci nebo být momentálně bez ní atd. A přesto je to milionář. Kapiš? A hlavně nepište kraviny, že to myslel v penězích. Myslíte, že mulimilionáři a miliardáři mají ten majetek v penězích? Ani polovinu, někteří ani čtvrtinu a někteří nemají v penězích skoro nic (a není jich málo).
Přístupný veřejnosti, nějaký takový žebříček je jen o těch nejbohatších (v miliardách) lidech ve státě a ve světě (nebo v jincýh státech).

Další odpovědi
Malvína

Nejznámější žebříček děla každoročně Forbes (na letošní rok teprve bude, přikládám loňský). Ale jedná se o nejbohatší Čechy.
Milionáře jsem hledala také, tak snad něco málo napoví přiložený článek.

https://forbes­.cz/nejbohatsi-cesi-2020/

https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/miliona­ri-v-cesku-veri-podnikani-investuji-do-nemovitosti-a/r~619a0814f­a5c11e9ac60ac1f6b220e­e8/

Pepa25

Milionářů je spousta. Nejznámější seznamy nejbohatších Čechů existují dva: ten od Forbesu, který uvádí 100 nejbohatších Čechů (mimochodem na 100. místo je potřeba vlastnit aspoň 1,5 mld.) a pak seznam M. Motejlka, který obsahuje cca 400 Čechů a Slováků s majetkem nad 750 mil. Kč.

JežíšKristus

Soupis nejbohatších lidí v ČR/na světě nikdy nezjistíte. Nejbohatší lidé si platí za to, aby o nich ostatní nevěděli, že jsou bohatí.
V minulých dnech prošla internetem zpráva, že Musk přeskočil Bezose, a je nejbohatším mužem na planetě. Jenže to není pravda. Nejbohatší lidé mají peníze v trust fondech, hedge fondech, zlatě, nemovitostech. I Babiš má Agrofert v trust fondu, takže vlastně “nevlastní nic”. Uvádí se, že nejbohatší na Zemi je Putin, protože má reálně přístup k největším zdrojům.

Tomáš1234

Na tuto otázku se nabízí napsat to, co to už padlo – tedy že vlastně všichni, kdo vlastní třeba dům, jsou milionáři. Celkový počet „milionářů“ by pak byl v řádu milionů.

Ale to je podle mne špatně.

I metodika FORBESu do celkového jmění nezapočítává cenu hlavní rezidence. Pokud bychom tedy tuto metodiku aplikovali na položenou otázku, bylo by těch milionářů samozřejmě mnohem méně. Tipoval bych tak pár stovek tisíc.

Jinak žádný oficiální seznam samozřejmě neexistuje. To by to pak zloději nebo třeba únosci měli fakt jednoduché …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.