Korelice

Kolik je potřeba hasicich přístrojů na 122 m2?

Dobry den, zajímalo by mne lolik ke potreba has. přístrojů do prodejny textilu o velikosti 122 m čtverečných. Děkuji

Odpovědi
Drap

Nedá se takto určit, záleží co je to za savbu, co se v ní vyrábí a skladuje , co je v okolí a celá řada dalších parametrů. Pokud se jedná o bytový prostor, tak nemusí být ani jeden.

led

Predajňa textilu patrí medzi ľahko zápalné vysokohorľavé priestory. Obráťťte sa na inšpektorát požiarnej ochrany alebo požiarnu jednotku, tam vám dajú po obhliadnutí priestoru presné informácie.

honza19hk

Tohle ti nikdo takto neřekne,ani já a to jsem hasič.Každá budova má své. takže se obrať na nejbližší stanici HZS.Tam ti to řeknou.Požární prevetista je na každé stanici HZS.
Doplňuji:
Ale lepší více hasičáků než méně. Ovšem pozor na co který je!

suaeda

Preventisti od hasičů stanovují potřebný počet hasicích přístrojů a druh podle stanovených požárních úseků.

slimaczek

Pokud nebylo nikde stanoveno (např. požárněbezpečnostní řešení stavby) popř. nelze-li toto prokázat, se zabezpečují a instalují alespoň na každých započatých 200 m2 půdorysné plochy podlaží objektu přenosné hasicí přístroje obsahující hasivo s celkovou hasicí schopností nejméně 13 A (pro požáry látek v tuhém stavu, zejména organického původu, jejichž hoření je obvykle provázeno žhnutím),
tzn. hasící přístroj vodní s náplní 9 l vody. To ovšem jen pokud se jedná o jeden celkový prostor. Pokud je prodejna rozdělena na více místností, např. prodejní část a sklad, je zapotřebí do každé místnosti umístit minimálně 1 ks HP. Dále záleží na množství uloženého materiálu (zboží). Nebylo by na škodu umístit ještě jeden HP s náplní CO2 poblíž rozvodu el. energie, neboť v případě vzniku požáru na elektroinstalaci, nemůžete použít k hašení vodní HP. Bližší požadavky upravuje vyhláška MV ČR č. 246/2001 Sb. o požární prevenci a vyhláška 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb.

Zdroj: http://www.fire-bohemia.cz/clan­ky/zakony-vyhlasky-smernice/vyhlaska-2462001-sb-o-pozarni-prevenci/