Lukas27

Kolik gramů bílkovin dokáže člověk zpracovat na jedno požití? Nejsou 300g steaky zbytečně moc ?

Odpovědi
Edison

Dokáže. Je to sice dost, ale je to moooooc dobrý!! 😁

anonym

Nejsou.

Jde o to, že když chcete mít steak na medium-rare nebo medium, ale zároveň ho chcete mít pěkně opečenej z venku, musí prostě bejt silnější.
Když budete mít tenkou placičku, uděláte ho well done a nijak jinak.

Když griluju nějakej pořádnej steak, počítám, že se podělím s ostatníma.

da ny

300g steak člověk při 1 porci jídla zvládne (já ne :)).
Je to v 1 porci tak 60 – 70 g bílkovin. To je optimální denní dávka proteinů
pro člověka s hmotností 60 – 7O kg.
Taková osoba si pak může v jiné denní porci/porcích ve stravě ještě bezpečně
dopřát 48 g bílkovin (6é Kg hmotnost), 52 g s hmotností 70 kg.
Více než 1,8g proteinů (bílkovin) na 1 kg hmotnosti člověka je nebezpečné
zejména pro ledviny.
Základní denní MINIMUM je 0,5 – 0,7 g bílkovin na 1 kg hmotnosti.
Při redukci váhy se doporučuje 1,5 – 1,8 g proteinů na 1 kg hmotnosti
(i bez cvičení).

RyuzakiKate

Uvádí se, že 30 gramů. Pokud budete denně konzumovat steaky, pozná to nejen vaše peněženka, ale i vaše cévy.