Lgee

Kolik děti je „tak akorát“?

Kolik myslíte? Já myslím ze i 3 jsou hodně podle me to ma u nás jen menšina :D takže dvě jsou asi maximum aby se dalo o takovém člověku mluvit normálně.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Edison

tři

Rokio se mýlí. Pro udržení populace je nutné MINIMUM dvě. Hlůavní slovo při výchově nemá matka, ale OBA rodiče, tak říkajíc rukou společnou a nerozdílnou, pro zdravý vývoj dítěte je to, řekl bych, NUTNOST. A dělat ze sourozence chůvu? No chtít to tak dělat systematicky, to je vrchol! Pomáhat, jistě, že ano… Ale ne takhle.

Další odpovědi
ivzez

tři

Chybí jiná možnost.

Já jsem vychovala tři děti, ale řekla bych, že optimální („tak akorát“)
počet závisí na každém páru. Na tom, kolika dětem se oba (!!) rodiče zvládnou věnovat a kolik jich uživí.

Pracuje-li někdo „od nevidím do nevidím“, může i jedno dítě být moc.

Alesh

tři

Podle mě dětí není nikdy dost. Znám několik rodin se 4 dětmi (zaplaťpánbůh za ně) a fungují podle mě bez větších problémů, resp. mají stejné problémy jako méně početné rodiny, jen zkrátka některé ty problémy holt zažívají s každým z těch dětí.
Dvě beru jako takové minimum. Samozřejmě jsou páry, které nemohou mít děti nebo i jedinci, co nemají dlouhodobý partnerský vztah. Každopádně z manželských zdravých párů, kteří si pořídí jen jedno dítě, protože … milion výmluv, typu kariéra, peníze (velmi často dva dobře placení) a blablabla je mi na zvracení.
Je to jednoduché, když nebudeme rodit děti, tak vychcípáme a ty děti tu budou rodit jiní, jak vidíme již ve „vyspělé“ západní Evropě.

Drap

tři

Chybí jiná možnost. Po tak dlouhé době neumíš sestavit anketu?

Dochy

tři

Máš dost omezenou anketu. Pokud bychom všichni měli max. 2 děti, pak nás brzo převálcují další národy. (to jen taková poznámka pro ty co nemají rádi migraci – tedy migraci směrem k nám)
Jsme na dvou, je to občas o nervy, ale přesto bychom se ještě nějakému rozšíření nebránili. V okolí máme pár příkladů s 4–6 dětmi a vesměs jsou to pohodové rodiny – jak rodiče tak děti. Nejde o to dělat ze starších otroky, ale ty děti se samy doplňují, pomáhají si, učí se od sebe. Jedináčkovi se musíte pořád věnovat. Pokud jsou děti 2–3 už se mohou zabavit navzájem. (OK, občas je třeba dohlédnout na to aby nedošlo k bratrovraždě…)

elkon

dvě

Nevím co je to mluvit normálně, co je to za blud, ale dvě děti je určitý standart.

marci1

dvě

Dvě děti, abychom neměli jedináčka. Rodiče jsou dva a dvě by měly být i děti. 2 proti 2. 🙂 Dvojka je člověku takové blízké číslo: máme dvě ruce, dvě oči, dvě nohy … A když se nám povede kluk a holka, co víc bychom si mohli přát. 🙂

zvonisek

tři

Jan Kunčar

tři

cochee

jedno

Pro mě osobně je tak akorát počet dětí = nula. To se samozřejmě neslučuje s potřebami společenskýmí, kde je tak akorát počet „čím víc, tím líp.“

Reezo

tři

Já bych řekl, že takový počet, který jsi schopný/á zvládnout.
Každopádně minimálně 3 děti jsou potřeba proto, aby jsme přestali vymírat… ,

Jedno dítě je naprosto nedostačující, protože ze dvou lidí vzejde jeden nový člověk…

Lukas_01

dvě

Pepa25

To je tak individuální, že opravdu nejde odpovědět. Některá žena nemá problém být postupně se 4 dětmi doma 10 let, ale jiná po půl roce spěchá do práce, ale to ještě neznamená, že je špatná matka (a také může mít 2 nebo 3 děti).

ivzez

Rokio,
starší dítě by nemělo dělat chůvu*) mladšímu sourozenci
a hlavní slovo ve výchově mají OBA rodiče.

*) Tím nemíním, že by nemohlo někdy chvilku pohlídat mladší dítě.
nemělo by to ale být pravidlem a rodiče by na starší dítě neměli přesouvat odpovědnost za mladší.