Avatar uživatele
Lgee

Kolik děti je „tak akorát“?

Kolik myslíte? Já myslím ze i 3 jsou hodně podle me to ma u nás jen menšina :D takže dvě jsou asi maximum aby se dalo o takovém člověku mluvit normálně.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1662 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

tři

Rokio se mýlí. Pro udržení populace je nutné MINIMUM dvě. Hlůavní slovo při výchově nemá matka, ale OBA rodiče, tak říkajíc rukou společnou a nerozdílnou, pro zdravý vývoj dítěte je to, řekl bych, NUTNOST. A dělat ze sourozence chůvu? No chtít to tak dělat systematicky, to je vrchol! Pomáhat, jistě, že ano… Ale ne takhle.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

tři

Chybí jiná možnost.

Já jsem vychovala tři děti, ale řekla bych, že optimální („tak akorát“)
počet závisí na každém páru. Na tom, kolika dětem se oba (!!) rodiče zvládnou věnovat a kolik jich uživí.

Pracuje-li někdo „od nevidím do nevidím“, může i jedno dítě být moc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

tři

Podle mě dětí není nikdy dost. Znám několik rodin se 4 dětmi (zaplaťpánbůh za ně) a fungují podle mě bez větších problémů, resp. mají stejné problémy jako méně početné rodiny, jen zkrátka některé ty problémy holt zažívají s každým z těch dětí.
Dvě beru jako takové minimum. Samozřejmě jsou páry, které nemohou mít děti nebo i jedinci, co nemají dlouhodobý partnerský vztah. Každopádně z manželských zdravých párů, kteří si pořídí jen jedno dítě, protože … milion výmluv, typu kariéra, peníze (velmi často dva dobře placení) a blablabla je mi na zvracení.
Je to jednoduché, když nebudeme rodit děti, tak vychcípáme a ty děti tu budou rodit jiní, jak vidíme již ve „vyspělé“ západní Evropě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

tři

Chybí jiná možnost. Po tak dlouhé době neumíš sestavit anketu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

tři

Máš dost omezenou anketu. Pokud bychom všichni měli max. 2 děti, pak nás brzo převálcují další národy. (to jen taková poznámka pro ty co nemají rádi migraci – tedy migraci směrem k nám)
Jsme na dvou, je to občas o nervy, ale přesto bychom se ještě nějakému rozšíření nebránili. V okolí máme pár příkladů s 4–6 dětmi a vesměs jsou to pohodové rodiny – jak rodiče tak děti. Nejde o to dělat ze starších otroky, ale ty děti se samy doplňují, pomáhají si, učí se od sebe. Jedináčkovi se musíte pořád věnovat. Pokud jsou děti 2–3 už se mohou zabavit navzájem. (OK, občas je třeba dohlédnout na to aby nedošlo k bratrovraždě…)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

dvě

Nevím co je to mluvit normálně, co je to za blud, ale dvě děti je určitý standart.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

dvě

Dvě děti, abychom neměli jedináčka. Rodiče jsou dva a dvě by měly být i děti. 2 proti 2. 🙂 Dvojka je člověku takové blízké číslo: máme dvě ruce, dvě oči, dvě nohy … A když se nám povede kluk a holka, co víc bychom si mohli přát. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvonisek

tři

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

tři

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

jedno

Pro mě osobně je tak akorát počet dětí = nula. To se samozřejmě neslučuje s potřebami společenskýmí, kde je tak akorát počet „čím víc, tím líp.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

tři

Já bych řekl, že takový počet, který jsi schopný/á zvládnout.
Každopádně minimálně 3 děti jsou potřeba proto, aby jsme přestali vymírat… ,

Jedno dítě je naprosto nedostačující, protože ze dvou lidí vzejde jeden nový člověk…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukas_01

dvě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

To je tak individuální, že opravdu nejde odpovědět. Některá žena nemá problém být postupně se 4 dětmi doma 10 let, ale jiná po půl roce spěchá do práce, ale to ještě neznamená, že je špatná matka (a také může mít 2 nebo 3 děti).

před 1661 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Rokio,
starší dítě by nemělo dělat chůvu*) mladšímu sourozenci
a hlavní slovo ve výchově mají OBA rodiče.

*) Tím nemíním, že by nemohlo někdy chvilku pohlídat mladší dítě.
nemělo by to ale být pravidlem a rodiče by na starší dítě neměli přesouvat odpovědnost za mladší.

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek