Heřman

Kolik cm ledu na rybníku připadne na lidskou váhu 100 kg. Člověk a led se dotýkají ve dvou bodech v nohách.

Doplňuji:
Myslím tím že chci vědět kolik cm ledu unese 100kg člověka.

Nejlepší odpověď
sdesigner

Otazka sa mi javi ako dost nelogicky postavena. Neviem aku rolu hra vaha vo vypocte stycnej plochy. Myslim ze ziadnu. Maximalne tak vyska cloveka od ktorej sa odvija velkost chodidla. a je rozdiel ci na ten lad pojdes bosy alebo v topankach. Plocha anatomicky zdraveho chodidla je odost mensia ako plocha podrazky. no v kazdom pripade je zbytocne vobec riesit plochu v cm2 na lade lebo usek ladu z rovnakou hrubkou (ktora nieje po celom rybniku rovnaka) sa sprava ako jeden celok narozdiel od snehovej pokryvky. Takze bezpecnost prechodu cez lad tymto nevypocitame. Rozlozenie vahy ma vyznam v pripade ak jednou nohou stojime na ploche ktora ma hrubku napr. 2 cm a druhou ktora ma hrubku napr. 1,5 cm.pri pohybe sa zrazu ocitneme na jednej nohe a cela vaha razom spociva iba ba jednej nohe a to je nebezpecne. podla mna jednoznacny vypocet na prirodnu ladovu plochu neexistuje preto je prirodny lad tak nebezpecny.

Další odpovědi
Syd

Myslíš na jak velký ploše stojíš, nebo jak musí bejt led tlustej, aby tě unes?
Jestli to první tak si změř podrážku (bude stačit si rozměr přibližně upravit do obdélníku) a vynásob dvěma a jestli to chceš v cm krychlových, to vynásob ještě tloušťkou ledu.
Jestli myslíš to druhý, tak 10 cm je minimum
http://www.ty­den.cz/rubriky/ces­tovani/mraz-slibuje-bruslarum-led-jaka-sila-je-bezpecna_154244­.html
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/ruz­ne/tloustka-ledu-pro-brusleni-idealne-25-cm-jak-poznat-jak-je-led-tlusty