verka

Kolik českých pánů bylo sťato na Staromáku v roce 1621?

Co by dnes tehdejší středověcí diváci asi říkali na horory? Slabší povahy o tom raději nepřemýšlejte!
Doplňuji:
Tolik jich nebylo! Je to chyták, chtěla jsem vás trochu probudit.

Nejlepší odpověď
kapka

21.6.1621 – 27 pánů. Jak říká Cimrman, škoda, že ne 21.

Já bych to vidět tedy nemusela.

V tom případě mám TEMNO.

Nebyli všichni sťati? Tak to budu muset hledat na netu.

http://otta.cecho­ve.cz/popravy2­.htm#panove
Takže tři z Čechů byli oběšeni a dva byli Němci. Mám to už dobře? 🙂
Docela jsem si v těch utrhaných rukách a pod. početla. 🙂

Další odpovědi
Michal

Zemřelo jich 27.

standa

12 pánů bylo sťato a 15 jich bylo oběšeno…, jména neznám

kapka

Já Vám děkuji za tu otázku.
Poprava českých pánů na Staroměstském náměstí je poměrně známá událost, každý se to učil ve škole. Ale vůbec si nepamatuji, že bychom se to učili tak podrobně a asi by mě nikdy nenapadlo si to jen tak hledat na netu. Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, jaký to byl vlastně masakr.
Teprve včera mi to, díky Vám, došlo. A úplně mě to vzalo…

verka

Ano, Standa odhalil v čem je chyták, ale správně byla odpověď Kapky, že tři byli oběšeni.

standa

Něco jsem si pamatoval ze školy, ale nekontroloval jsem to…, takže jsem dneska zagůůglil a našel např. tento článek 🙂

http://otta.cecho­ve.cz/popravy­.htm