nycwdc

Kolik času strávit ve Washingtonu D.C., Philadelphii a New Havenu?

U D.C. váhám mezi celým dnem (klidně 12hodin) a dnem a půl (chceme projít Mall od Capitolu k Lincoln Memorial, Jefferson Memorial, pak přejet k Pentagonu a Arlingtonskému hřbitovu, a k sídlu FBI – žádná muzea apod.). Stačí ten den, nebo raději dva? Ve Philadelphii opět takový základ – City Hall, Independence Hall a B. Franklin Memorial. To asi celý den stačí v pohodě, že..? A v New Havenu chceme mrknou na Yale – stačí půlden..? Moc děkuji za rady, jízdenky se totiž musí rezervovat na přesné časy, tak se radši ptám :)

Odpovědi
led

Ak to chcete prebehnúť v pokluse, bez zážitkov, stačí vám ten smiešne krátky čas. Jediné vzrušenie budete mať v dopravných zácpach, keď budete pozerať na hodinky, aby ste chytili ďalší spoj.
Radšej si rezervujte viac času, pre našinca je zaujímavá každá ulica, každý dom, každý…

nycwdc

Led: v zácpách nebudeme, budeme chodit pěšky a hned k Pentagonu jede metro. Vím, že ten čas je hodně subjektivní, každý má jiné tempo, jiné priority. znám lidi, kteří právě v D.C. byli cca 8 hodin a kromě výše vypsaných míst stihli i dvě muzea. a naopak někdo nestihne polovinu míst za pět dní. Nevím, k jakému městu konkrétně vlastně byla tvoje odpověď. Ale díky za názor.

nycwdc

Led: jinak ještě takový menší dodatek – je jasné, že den je na celé město málo, daly by se v něm trávit měsíce, a člověk by pořád neviděl všechno. Ale to je všude. Jde nám „jen“ o základ, o jedno/dvoudenní výlet ;)

led

Priznám sa, hodnotím to len podľa krátkej 10-dňovej pracovnej návštevy New Yorku. Tiež, ak som sa chcela rýchlo niekam dostať išla som radšej peši.