alenad

Kolik bylo – odhadem lidí v různých staletích ?

Zajímá mě , kolik asi bylo lidí v různých staletích a jak se rozrůstali geometrickou řadou . Přibližně od 5 tisíciletí pnl. Nevíte kde najdu ?
Doplňuji:
Děkuji ti Dr.Axl – vyhledávala jsem na Google , ale nesprávně zadaná hesla , co si budeme povídat , na tom hodně záleží , vyjížděly mi samé , pro mě nezajímavé věci – takže ještě jednou díky :D
A ty pane Vytrvalý – bez tvé rady bych byla … víš kde , ne ?

Nejlepší odpověď
anonym

Před 70 tis. lety – tvořila celosvětová populace pouhých 15 tisíc lidí,
10 tisíc let př.n.l. – 1 milión, 6 tisíc let př.n.l. – 10 miliónú, k roku 1 n.l. – 200 mil.
viz názorný odkaz z běžně dostupných zdrojů.
(Klíčové slovo je – „světová populace“, nač propagovat protekčně privátní osoby, když jsou dávno encyklopedie, z nichž mladá studentka ve své práci s omezenými fakty, beztak čerpala? Že by skrytý protekcionalismus a klientelismus, tolik kvetoucí mezi politiky a jinými prospěcháři?).
Doplňuji:
Dalších 32 odkazů máš přímo na tomto webu:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sv%C4%9Btov%C3%A1%2­0populace

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sv%C4%9Bt­ov%C3%A1_popu­lace

Další odpovědi
anonym

Asi bych se obtěžoval s vyhledavačem google…

led

ad Dr.Axl,
so záujmom som si pozrela tvojich 32 odkazov (odpovedi.cz), ale priama odpoveď na danú otázku (kolik asi bylo lidí v různých staletích…Přibližně od 5 tisíciletí pnl) tam nebola. Sú tam otázky o svetovej populácii, ale nie o jej celosvetovom vývoji. Nepomýlil si sa?
Prirodzene, nehovorím o tete wikipédii

anonym

ad led, prosím trochu logiky. Pokud by byl explicitní text, nebylo by nutno znovuopakovat již zodpovězený odkaz (což s oblibou dělají jiní), ale dal bych jen ten konkrétní odkaz.
Takto byla použita formulace DALŠÍ odkazy (ve smyslu doplňující téma populace, jako takové) a decentní náznak, že opětovně tazatelé nevyužívají již pracně vložené, často erudované a zkušené poznatky již ostatních uživatelů.
Dovolím si připomenout motto, jež je uvedeno u každého infomailu o nových příspěvcích na uživatelovu otázku či odpověď:
O serveru Odpovědi.cz

Odpovědi.cz je místo, kde uživatelé hledají a pokládají otázky a odpovědi na nejrůznější témata. Zapojte se také do komunity pro sdílení znalostí a zkušeností.

ad 2) Odpovídal jsem tazatelce a ta byla plně uspokojena, což i zjevně napsala.
Čili, jaký vztah má tvá replika k dané otázce? Žádný! Tudíž spadá do osobních vzkazů, pro něž je výlučně určena vnitřní pošta.
Ostatní pachatele těchto nešvarů už nekomentuji, neb komu není rady, tomu není pomoci. Ty hájíš kvalitu Odpovědí, dohodněměž se oba, že si tyto půtky necháme mimo formát webu, kde ho jen zatěžují balastem, na něž ostatní uživatelé nejsou zvědavi.
Kontakt máš, proč jej nevyužíváš? Uchylovat se k němu jen u pár měsíců staré otázky, na níž jsi původně ani nereagovala, se jeví jako účelové a pokleslé až zlomyslné.

led

Nesúhlasím s tebou, ak budú všetci takto nepresne odkazovať kam sa dostaneme? Radšej to ani nechcem vysloviť.
Táto diskusia nie je len medzi nami dvomi ale i upozornenie,
"ak odpovedáte, odpovedajte dobre, nie čiastkovo. V opačnom prípade sa dostávate do pozície jednookého v krajine slepých, uveria všetkému…

anonym

ad annas, nejenže jsi opasala můj odkaz na wikipedii, vydávajíce jej najednou po chybě za vlastní, ale ani ses neobtěžovala jej dočíst, v dalším odstavci je uveden vývoj od prvopočátku civilizace.
Řetězení chyb, kdy se přistižený snaží jednu chybu napravit dalšími.
Zkrátka – neustále aktuální otázka manon na chybné, nesprávné a chlubivé odpovědi mimo dotaz.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delate-kdyz-vidite-uplne-spatnou-odpoved

annas

Opisování je přece česká úchylka. Když umím číst myšlenky jiných, proč je nepředat dalším???

anonym

ad annas, četlas vůbec, tu tebou tak vehementně preferovanou bakalářku? Asi ne, jinak bys věděla, že řeší demografii za pouhých posledních 50 let.
Laskavě si znovu přečti jasné znění dotazu. Opětovné odpovědi mimo předmět dotazu, stejně jako u předchozích recidiv, záměna kostela s církví, brambory jako unikum, ač spojení s medailí vzniklo až po r. 1892, kdy byly naopak brambory jídlo chudých (čili obecně jako cosi běžného, obyčejného a rozšířeného) + dalších 7 přehmatů. Na výzvu manon, abys doložila svou konstrukci, jen výmluvné (a provinilé) ticho.

annas

Led, tazatelce jsem se omluvila, že můj odkaz nebyl zcela vyčerpávající.

Se souhlasem uživatelky alenad kopírují její zprávu z vnitřní pošty:

Nemáte se za co omlouvat :) jsem ráda za váš první odkaz – přečetla jsem – další jsem nestihla . Ale je tam další dodatek . Ještě jednou moc děkuji :)

Co k tomu dodat? I kritik by měl 2× měřit, než řeže …

anonym

Jen výmluvné (a provinilé) ticho… na MOJI vyzvu , jaka byla ta tajna schuzka na odpovedich, ( s mnoha uzivateli – temi vyvolenymi nasim vyvolenym ) – takze sel nakonec sam .. jste mi take dodnes neodpovedel.
i-y – nevim jake , ale ja mam omluvenku, ze jsem chodila do te zvlastny …

  • iv-

anonym

Na osobní vzkazy slouží specíálně k tomu zřízená vnitřní pošta.
Ti, jichž se to týkalo, už vědí, takže se znovu ptát nepotřebují.
Nepamatuji se, že bys měla jakýkoliv věcný podnět k funkcionalitě Odpovědí (na rozdíl od jiných), jež jsme v Modřanech řešili.
Ostatně sama dlužíš konkrétní odkaz v diskuzi u otázky v odkazu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-soucet-uvedenych-cisel-v-tomto-prikladu-uvedte-prosim-postup

anonym

Tak hlavne tu vnitrni postu pouzivejte vy.
1 000 diskuzi – vasich : zacina : ad annas .. !
Kdyz jen annas, tak ji to piste do te posty . Ja ji hned napisu, at si vas da do ignorovani, nebo co to tam nabizi … 🙂 .
A bude spokojenost na vsech stranach.

V zari by jste ale odejit stejne mohl , i kdyz jste tu otazku smazal. 🙂
My jsme si i tohle mezi sebou ( nas eparta ) tipovali. ze vyrukujete s tim , ze budete chtit odkaz. A my blbci jsme si to neokopirovali. Dnes uz si kopirujeme vsechno. 🙂

  • iv-

anonym

Po aktualizaci vyskočilo dokonce 45 odkazů jenom na Odpovědích.