Dvorní šašek

Koho považujete v současné době za elitu národa? A stojí v čele státu spíše elita, nebo jelita?

Jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
Filip84

Herr Švec, Šašek, už si, prosím, vyber obrázek a chvíli ho tam nechej. Já tady přijdu, říkám si, že tu je nějaký nový, a ne, to Šašek změnil styl!

V čele státu stojí „strejčkové“ a „strejčkové“ jsou, spíše, jelita, rozhodně ne elita. Oni nejsou vidět, vidět jsou skutečná, pravá a nefalšovaná jelita.

Kdo je skutečná elita?

Znám manželský pár, který je bezdětný, a za svůj život vychovali, jako pěstouni i adoptivní rodičové, přes dvacet dětí. A vychovávají dál.

Znám podnikatele, má Ltd., ale to má dneska každý zubař a praktik, že ano, co dává slušné peníze na charitu. Ale ne, že to vrazí do katholické charity, a dál se nestará. Ne, nedává to na žádné viditelné „neziskovky“: kluk s atypickou rakovinou, charitosh, potřebuje peníze na léčbu ve Švýcarském spříseženectví, poněvadž pojišťovna jí, přirozeně, nekryje. Tak, anonymně, pošle. A tak podobně. I jeho zaměstnanci mají hodně slušné peníze na to, jak velká ta jeho firma je, kolik jich má, a kolik tak asi vydělává.

Na skutečné elity nikdy „slunce“ nesvítilo a světlům reflektorů se vyhýbají.

Další odpovědi
elkon

Mezi elitu národa řadíme ty, kteří se významně proslavili, např. Emil Zátopek, Otto Wichterle, Karel Gott a jiní. Dnešní známí vyžírkové stěží.

Drap

já to vidím na ty jelita. Elita je úplně někdo jiný.

Rokio

Pokud se stane prezidentem Česka Petr Pavel, tak ten se podle mě stane elitou národa.

I teď je to velmi významný člověk.

aliendrone

Jakkoliv všichni pro zjednodušení říkáme (ač někteří si to doopravdy myslí), že nám vládnou blbci, tak je čas od času třeba připomenout, že to žádní blbci NEJSOU! Vědí MOC DOBŘE co a v čí prospěch dělají. Tolik na úvod.

Jinak elit je MNOHO typů, kterou konkrétně máš na mysli?

plebs

Markéta a Jana

led

Ide o 2 pojmy, ktorých význam je rozdielny:

1 – Na čele štátu stoja tí, ktorí vyhrajú voľby, bez ohľadu na váš osobný názor.
2 – Elita národa sú tí, ktorí sa zaslúžia o povedomie národa, doma (nie v rodinnom kruhu v domá, ale v národnom ponímaní) a vo svete.

zjentek

Tak docela důstojně vypadá Vladimir Putin. Jeho důstojnost čiší z jeho přirozenosti.

Dvorní šašek

Filip: Někdy musím změnit image, časem se obrázek okouká 😁 Však ten minulý tam byl celkem dlouho. 😉

cappuccino

Sasku, nemohl by ses zase obleknout do nejake barvy? Takhle jsi skoro neviditelny!!

Filip84

Wassheist, dneska jsi měnil dvakrát, nekecej!

Dvorní šašek

Ano, to bylo na pár minut, moc se mi obrázek nelíbil. Ale máš přehled, uznávám.