Avatar uživatele
annas

Koho nebo co vám připomínají filmy?

Např. Světáci, Tři přání, Starci na chmelu…

Dnes by se tato osobnost dožila 85 let (31. 8. 1925 – 28. 4. 1973).

Dále je to autor textů k celé řadě písní, které časem zlidověly. Znáte některou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, oo, vagra, rynek878, anonym před 4959 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
oo

Jedná se o českého dramatika a scénáristu Vratislava Blažka. A písně jsou to např. Den je krásný, Dáme si do bytu..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Vratislav Blažek si také zahrál v několika filmech,například v Menzelových Ostře sledovaných vlacích a Starcích na chmelu,nebo v hudební komedii Hudba z Marsu.
Jeho písnička/napsal libreto/ Dáme si do bytu,byl pravděpodobně první český hudební klip/tenkrát,byla nazvána filmovou písničkou/s ne­zapomenutelným párem zpěváků I.Kačírkovou a J.Bekem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Já bych si vzpoměla na Vlastimila Hálu.Psal mnoho filmových písniček,ikdyž v hlavě mám, hlavně znělku z Pana Tau.Písničku ze světáků napsal tuším také.Jinak mě napadl Matuška,ale tomu by ještě tolik nebylo.

Nechci se hádat,ale Dáme si do bytu… napsal Hála,ale jistá si nejsem…Hledat se mi to nechce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

VRATISLAV BLAŽEK

před 4959 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Den je krásný

před 4959 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kropítko, proč ne vpředu?

před 4959 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

ddd,protože mě to baví takhle. A hlavně kdyby se ostatní koukli,tak nemusejí složitě vyhledávat odpověď,stačí se jen kouknout sem,,,pak si zbytek raz dva dohledají na netu…

Ne dost legrace, doufám,že již brzo tyto stránky autoři upraví a pak se vrátím,,,,nevidím důvod proč se nechat osočovat za to,že mám tolik bodů…

jo a jestli s tím autoři nic neudělají,tak jsem dostala poměrně zajímavou nabídku na prodej svého avataru,tak zvažuji i tuto možnost…

před 4959 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek