annas

Koho nebo co vám připomínají filmy?

Např. Světáci, Tři přání, Starci na chmelu…

Dnes by se tato osobnost dožila 85 let (31. 8. 1925 – 28. 4. 1973).

Dále je to autor textů k celé řadě písní, které časem zlidověly. Znáte některou?

Nejlepší odpověď
oo

Jedná se o českého dramatika a scénáristu Vratislava Blažka. A písně jsou to např. Den je krásný, Dáme si do bytu..

Další odpovědi
vagra

Vratislav Blažek si také zahrál v několika filmech,například v Menzelových Ostře sledovaných vlacích a Starcích na chmelu,nebo v hudební komedii Hudba z Marsu.
Jeho písnička/napsal libreto/ Dáme si do bytu,byl pravděpodobně první český hudební klip/tenkrát,byla nazvána filmovou písničkou/s ne­zapomenutelným párem zpěváků I.Kačírkovou a J.Bekem.

martina1

Já bych si vzpoměla na Vlastimila Hálu.Psal mnoho filmových písniček,ikdyž v hlavě mám, hlavně znělku z Pana Tau.Písničku ze světáků napsal tuším také.Jinak mě napadl Matuška,ale tomu by ještě tolik nebylo.

Nechci se hádat,ale Dáme si do bytu… napsal Hála,ale jistá si nejsem…Hledat se mi to nechce.

kropitko

VRATISLAV BLAŽEK

kropitko

Den je krásný

annas

Kropítko, proč ne vpředu?

kropitko

ddd,protože mě to baví takhle. A hlavně kdyby se ostatní koukli,tak nemusejí složitě vyhledávat odpověď,stačí se jen kouknout sem,,,pak si zbytek raz dva dohledají na netu…

Ne dost legrace, doufám,že již brzo tyto stránky autoři upraví a pak se vrátím,,,,nevidím důvod proč se nechat osočovat za to,že mám tolik bodů…

jo a jestli s tím autoři nic neudělají,tak jsem dostala poměrně zajímavou nabídku na prodej svého avataru,tak zvažuji i tuto možnost…